Noże do ziół

Szybki sposób na siekanie

W kuchni wiele osób bardzo chętnie wykorzystuje świeże zioła. Niestety ich krojenie nieraz kończy się skaleczeniem przez nieodpowiednio dobrany nóż. Na stronie nakrywamy.pl można znaleźć noże do ziół, zapewniające nawet laikowi dokładne i bezpieczne ich krojenie. 

Wśród wiodących producentów jest Westmark, Legnoart, Tescoma i JosephJoseph. Do wyboru są noże z podwójnym ostrzem, które oferuje Westmark i Legnoart, a także z pojedynczym. Noże mają półkolisty kształt, co ułatwia szatkowanie. Wyposażone są w dwa uchwyty, wykonane z tworzywa sztucznego lub drewna. 

W kategorii noży do ziół znalazły się także nożyczki do ziół, wykonane ze stali nierdzewnej i wyposażone w 5 ostrzy, dzięki którym z łatwością rozdrobni się szczypiorek czy też koperek. Noże są odpowiednie zarówno dla początkujących kucharzy, jak i osób biegłych w sztuce kulinarnej. Wygodne uchwyty, a także ostre ostrza zapewniają znacznie szybsze rozdrabnianie ziół i szatkowanie warzyw. Dużą zaletą noży do ziół jest również niepochłanianie zapachów, w związku z czym zioła pozostają tak samo aromatyczne.