• z 6
  • z 6

Maty

Podkładki na stół to zabezpieczenie Twoich mebli!

Obecnie podkładki na stół można spotkać nie tylko w domach, ale i restauracjach czy pubach. Pełnią kilka praktycznych funkcji. Główna z nich pozwala zabezpieczyć mebel zwłaszcza przed gorącymi naczyniami oraz powstawaniem zabrudzeń. Takie podkładki na stół okrągłe to szczególnie ważny dodatek na stołach z drewna czy ze szkła. Gorące naczynia mogą bowiem sprzyjać powstawaniu odbarwień czy innych uszkodzeń, których można uniknąć dzięki stosowaniu zabezpieczających podkładek.

Podkładki na stół okrągłe pełnią też funkcję dekoracyjną

Odpowiednio dobrane podkładki mogą z powodzeniem stanowić też uzupełnienie aranżacji w naszych domach. Różnorodność dostępnych modeli w wielu kształtach, wariantach kolorystycznych oraz użytych materiałach sprawia, że każdy znajdzie idealne dla siebie rozwiązanie, które będzie pasowało do panującej w domu aranżacji.

Styl minimalistyczny, loftowy, a może glamour? Z pewnością każdy zdoła dobrać najbardziej odpowiedni wariant podkładek na stół prostokątnych lub okrągłych.

Praktyczne podkładki na stół prostokątne

To jedne z najpopularniejszych rodzajów podkładek, które goszczą w naszych kuchniach. Pomijając walory estetyczne - doskonale spełniają także funkcję zabezpieczającą przed zabrudzeniami. Podczas zakupu warto także sprawdzić materiał, z którego zostały wykonane podkładki, aby utrzymanie ich w czystości mogło przebiegać łatwo i sprawnie. I tak np. podkładki na stół wykonane z tworzywa sztucznego będą łatwiejsze w czyszczeniu niż te wykonane z filcu. Takie naturalne tworzywo to świetny wybór do salonu, kiedy główną funkcją takich dodatków będzie zabezpieczenie powierzchni mebla przed zalaniem, a niekoniecznie przed kontaktem z tłustymi, barwiącymi plamami po posiłku.

Podkładki w finezyjnych kształtach skutecznie ozdobią wnętrze!

Jeżeli jesteś na etapie poszukiwania takich okrągłych podkładek na stół - warto zwrócić uwagę także na ich kształt. Można bowiem z powodzeniem znaleźć modele w geometrycznych, albo zupełnie unikatowych kształtach (np. w kształcie liścia), które doskonale zwrócą uwagę gości i będą stanowić swoistą ozdobę kuchennego stołu.

Taki subtelny dodatek może nadać nowego wymiaru Twojej kuchni, dlatego przed zakupem warto przejrzeć dostępne propozycje i wybrać takie warianty, które z powodzeniem będą zdobić Twoje wnętrze! To właśnie suma takich drobnych dodatków może nadać nowego charakteru kuchennej aranżacji. Nie jest to drogie akcesorium, a to z kolei stwarza możliwość wymiany takich podkładek co sezon - to tani i skuteczny sposób na subtelną metamorfozę wnętrza!