• z 2
  • z 2

Patery na ciasto

Patery na ciasto - dobre rozwiązanie na przyjęcie

Każdy, kto organizował przyjęcie w domu, wie jak przydatne okazać się mogą patery na ciasto. Nie tylko ułożysz na nich słodkości, ale też owoce czy przystawki. Tak wyeksponowane jedzenie będzie prezentowało się bardziej zachęcająco, a także łatwiej będzie je nakładać. 

Patery występują w wielu kształtach i kolorach. Wykonywane są też z różnych materiałów. Te szklane i porcelanowe nadadzą przyjęciu bardziej eleganckiego wyrazu. Plastikowe, często dostępne w szalonych kolorach, są lekkie i bezpieczne, dzięki czemu świetnie sprawdzą się na dziecięcych imprezach. Dzięki nim radosny, żywiołowy nastrój zagości również na stole. Druciane patery świetnie sprawdzą się natomiast na co dzień do eksponowania owoców lub drożdżówek i innych podobnych wypieków.

Prosta patera na ciasto

Prosta, jednopoziomowa patera na ciasto pozwala na eleganckie wyeksponowanie słodkości na każdym stole. Tego typu naczynie może mieć różny kształt. Okrągłe wykorzystywane są zwykle do tortów na przyjęciach urodzinowych. Doskonale pasują do kształtu ciasta i ułatwiają jego krojenie. Taka patera na wyższej nóżce jest też łatwa do przeniesienia.

W sprzedaży dostępne są również patery prostokątne i o nieregularnych kształtach. Te będą bardziej odpowiednie do serwowania różnego rodzaju porcjowanych ciast oraz drobnych przekąsek. Świetnie sprawdzą się podczas niewielkich imprez i niezobowiązujących spotkań.

Piętrowa patera do ciasta

Na większym przyjęciu proste patery to za mało. Większa ilość gości i przysmaków powoduje, że potrzebne są rozwiązania pozwalające zaoszczędzić miejsce na stole. Dlatego doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku będzie patera do ciasta składająca się z kilku poziomów. Doskonale nada się do wyłożenia pokrojonych ciast i drobnych pralin. Świetnie sprawdza się również do owoców i wytrawnych przekąsek. 

Tego typu naczynia mogą być tradycyjnie okrągłe lub kwadratowe, ale znajdziesz też wersje o bardzo oryginalnych, nieregularnych kształtach. Większość z nich daje możliwość rozłączenia poszczególnych elementów, co ułatwia rozkładanie jedzenia na poszczególnych talerzach, a także dokładne czyszczenie wszystkich części.

Patera do ciast pełna kolorów

Warto posiadać w domu przynajmniej jedną klasyczną paterę wykonaną ze szkła. Sprawdzi się ona na każdą okazję. Jeśli jednak częściej organizujesz pełne humoru, niezobowiązujące spotkania, wybierz bardziej szalony, kolorowy model. Patera do ciast może stanowić nie tylko funkcjonalny gadżet, ale też piękną ozdobę każdego stołu.