Podobne

Adaptery na płytę indukcyjną

Doskonałe i ekonomiczne rozwiązanie

Wiele osób rezygnuje z zamontowania płyty indukcyjnej, gdyż stwierdza, że będzie musiało kupić nowy zestaw garnków do niej przystosowanych z indukcyjnym dnem. Jednak stworzono już urządzenia - adaptery na płytę indukcyjną, które rozwiązują problem niedopasowanych do niej garnków. 

Gotuj bezpieczniej i ekonomiczniej 

Adaptery na płytę indukcyjną wykonane są ze stali szlachetnej oraz posiadają ergonomiczną rączkę z tworzywa sztucznego. Dzięki temu gotowanie jest bezpieczniejsze i zmniejsza się ryzyko oparzenia. Sam adapter na płytę indukcyjną zapobiega przed przywarciem i przypaleniem się garnka, niezależnie od materiału, z jakiego został wykonany. Można dzięki niemu gotować na kuchence indukcyjnej w garnku ceramicznym, żeliwnym, aluminiowym, emaliowanym czy nawet szklanym. Zatem zapewnia oszczędność, gdyż nie trzeba wyrzucać starych garnków i można wykorzystać je na adapterze przeznaczonym do płyty indukcyjnej.  

Adaptery na płytę indukcyjną umożliwiają równomierne rozłożenie temperatury 

Dużym problemem jest znaczne wykorzystanie energii przy gotowaniu. Jednak można ograniczyć jej zużycie. Używając adaptera na płytę indukcyjną można równomiernie rozłożyć energię potrzebną do ugotowania lub podgrzania potrawy. Możliwe jest to dzięki znajdującej się wewnątrz aluminiowej wkładce. 

Ergonomia adapterów na płytę indukcyjną

Dzięki adapterowi na płytę indukcyjną nie trzeba już się martwić o to, że nie wykorzysta się garnków, które dostało się w prezencie. Nie trzeba również obawiać się o ich zniszczenie bądź uszkodzenie płyty indukcyjnej. Adaptery na płytę indukcyjną wraz z innymi akcesoriami do gotowania znajdujące się w ofercie nakrywamy.pl są dostępne w różnych rozmiarach. Dzięki temu można dopasować rozmiar do garnka bądź dużej patelni. Ergonomia jest widoczna w odłączanej rączce dzięki której adapter można swobodnie przechowywać w każdej kuchennej szafce. Dużym ułatwieniem jest również możliwość mycia adaptera w zmywarce. Adapter uchroni również powierzchnię pieca przed kipiącą cieczą. 

Nie bez znaczenia jest również kwestia estetyczna, gdyż adapter na płytę indukcyjną bardzo dobrze się prezentuje i doskonale dopasowuje swoim designem do nowoczesnych rozwiązań w kuchni. Srebrny kolor stali i elegancki uchwyt w jaśniejszym odcieniu wpisują się w taką stylistykę. To rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy gotują niemal codziennie, ale równie tych, którzy z kuchenki indukcyjnej korzystają okazjonalnie. To dobry sposób na przedłużenie żywotności urządzeń i zapewnienie im optymalnego działania, nawet w przypadku niedopasowanych do kuchenki garnków.