Podobne

Szynkowary

Szynkowary - czym są i jak działają?

Dostępne w tej kategorii szynkowary to akcesoria, a właściwie urządzenia kuchenne, służące przygotowywaniu różnych wyrobów mięsnych. Pomimo nazwy, nie tylko szynek, ale także rolad, mielonek czy boczków. To cylindryczne naczynia z wkładem dociskającym, wyposażonym w mocną sprężynę oraz blokadę. Używa się ich do parzenia wędlin w kąpieli wodnej. Ich konstrukcja pozwala, poprzez przyłożenie odpowiedniego nacisku na mięso, nadać mu pożądany kształt i zachować jego strukturę w trakcie obróbki termicznej. Dzięki szczelności szynkowaru przygotowywane w nim wyroby zachowują swoje wartości odżywcze. Mają też pełny, naturalny smak.

Szynkowar, czyli sposób na pyszne domowe wędliny

Przygotowywanie wędlin w domu nie jest procesem trudnym, czy wymagającym dużej inwestycji w sprzęt. Wcale nie potrzebujesz do tego wędzarni. Dobrej jakości szynkowar jest zdecydowanie najprostszym sposobem na przygotowanie domowych, parzonych wędlin. Przygotujesz w nim zarówno szynki, jak i mielonki, boczki, rolady, kiełbasy szynkowe, a nawet pasztety. To tylko kilka przykładów! W szynkowarze można przygotowywać też wyroby bezmięsne, takie jak pasztety warzywne. To rozwiązanie, dzięki któremu łatwo wyczarujesz przepyszne i zdrowe dodatki do kanapek.

Szynkowar - cena a jakość

Podobnie, jak przy praktycznie wszystkich akcesoriach kuchennych, tak samo jeśli chodzi o szynkowar. Cena przekłada się tutaj na jakość wykonania, a więc i aspekt czysto praktyczny. Zdecydowanie nie warto wybierać rozwiązań najtańszych, ponieważ mogą być one awaryjne, a przez to też uciążliwe. Od jakości szynkowaru zależy to, jak będzie przebiegać jego użytkowanie. Ważna jest tutaj zarówno szczelność całego naczynia, jak i jego trwałość. Kluczowa jest także wytrzymałość sprężyny oraz jej mocowania. Jeśli chcesz, by przygotowywanie domowych wędlin było przyjemnością, postaw na najwyższą jakość. W Nakrywamy.pl znajdziesz wyłącznie sprawdzone rozwiązania, które świetnie spełnią swoje zadanie.

Jak używać szynkowaru?

Przygotowywanie wędlin czy innych wyrobów w szynkowarze jest bardzo proste. Najwięcej czasu zajmuje zazwyczaj przygotowanie składników, to jednak zależy od wybranego przez Ciebie przepisu. Cały proces parzenia zamyka się w 3 etapach. Polega na przygotowaniu mięsa, umieszczeniu go w naczyniu i dociśnięciu wewnętrznym, wyposażonym w sprężynę elementem oraz na samym gotowaniu. Czas parzenia w większości przypadków nie przekracza 2 godzin, docelowa temperatura wody to zazwyczaj 75-80 stopni Celsjusza. Ponownie jednak, wszystko zależy od przepisu. Co ważne, gotowy wyrób przed wyjęciem z naczynia należy ostudzić, a najlepiej schłodzić przez noc w lodówce.