• z 2
  • z 2

Moździerze

Nieśmiertelne moździerze

Chociaż moździerze już dawno zostały zastąpione bardziej funkcjonalnymi akcesoriami kuchennymi, to mimo wszystko wciąż są bardzo popularne i chętnie używane. Każdy sympatyk gotowania dobrze wie, że gotowe mieszanki ziół i przypraw w miarę upływu czasu tracą swoje pierwotne walory smakowe i zapachowe, dlatego najlepiej jest samodzielnie rozdrobnić potrzebne produkty za pomocą niezawodnego moździerza. Warto dodać, że te praktyczne urządzenia pełnią w kuchni również funkcję dekoracyjną, ponieważ ich niebanalny i ponadczasowy design wspaniale prezentuje się na kuchennym blacie.

 

Solidny moździerz kuchenny

Czym powinien charakteryzować się dobry moździerz kuchenny? Przede wszystkim dużą wytrzymałością i żywotnością, niezależnie od rodzaju materiału, z którego został wykonany. Za pomocą solidnego moździerza bez problemu można utrzeć najtwardsze przyprawy, takie jak ziele angielskie czy gałka muszkatołowa. Ponadto sprzęt ten powinien poradzić sobie także z orzechami, pestkami i suszonymi owocami oraz bez zarzutów służyć w kuchni przez dziesiątki lat. Bardzo istotny jest także kształt tłuczka oraz miski, który decyduje o funkcjonalności moździerza i komforcie jego użytkowania.

 

Moździerz marmurowy

Moździerze wykonane z marmuru zyskały popularność nie tylko dzięki swojej wytrzymałości, ale równiez eleganckiej prezencji. Ten kuchenny gadżet pozwoli na bezproblemowe rozgniecenie każdej mieszanki ziół, przypraw, bakalii czy suszonych owoców. Moździerz marmurowy jest niezwykle łatwy w użyciu i nie wymaga dużych pokładów siły. Za jego pomocą stworzysz wyjątkowe marynaty i dressingi według twojej własnej, prywatnej receptury i na bazie sprawdzonych składników. Dodatkowo nada twojej kuchni oryginalnego stylu i wyjątkowego klimatu.

 

Moździerz ceramiczny

Moździerze wykonane z pozornie delikatnej ceramiki są niezwykle wytrzymałe i funkcjonalne. Doskonale sprawdzają się podczas przygotowywania zarówno suchych mieszanek przypraw, jak i płynnych marynat oraz sosów. Ich budowa pozwala na swobodne przelewanie zawartości do innych naczyń a także niezwykle wygodne mycie. Moździerz ceramiczny jest odporny na substancje zawierające kwasy, nie chłonie aromatów oraz nie odkształca się. Ponadto ma szereg walorów estetycznych i świetnie prezentuje się na kuchennym blacie.