• z 3
  • z 3

Komplety noży luzem

Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez korzystania z noży. Chociaż każdy z nas posiada w domu jakieś noże kuchenne, nie zawsze jesteśmy z nich zadowoleni. Często są to niskiej jakości przypadkowe noże nazbierane przez lata. Warto pomyśleć, jakich noży naprawdę potrzebujemy, i zakupić dobrej jakości zestawy noży luzem, które będą zawsze ostre i posłużą nam przez długi czas. W sklepie Nakrywamy.pl znajdą Państwo zestawy noży luzem od renomowanych producentów, takich jak: Gerlach czy Tescoma, którzy gwarantują najwyższą jakość.

Na co zwracać uwagę przy wyborze noża?

Każdy doświadczony kucharz ma już własne preferencje odnośnie tego, z jakich noży woli korzystać, jednak osoba stawiająca pierwsze kroki w kuchni może czuć się nieco przytłoczona widząc różnorodność modeli na rynku. Zanim zamówimy zestaw noży, warto zwrócić przede wszystkim uwagę na materiał, z którego zostało wykonane ich ostrze. Tanie noże początkowo wydają się ostre, jednak bardzo szybko niszczą się i nie pomaga nawet systematyczne ich ostrzenie. Jeżeli chcemy mieć pewność, że przez długi czas będziemy korzystać z wybranego kompletu noży, warto postawić na noże od sprawdzonego producenta.

Jakie noże będą mi potrzebne?

Wybierając zestaw noży powinniśmy przemyśleć, jakich noży będziemy faktycznie potrzebowali na co dzień w kuchni i co może nam się przydać. Nie zawsze jest sens kupowania ogromnego zestawu noży, jeśli później i tak będziemy posługiwać się przede wszystkim dwoma - trzema uniwersalnymi. Zamiast tego lepiej postawić na mniejszy zestaw lepszej jakości. Podstawowy zestaw noży powinien składać się z większego noża kucharza, noża ząbkowanego do pieczywa, noży uniwersalnych oraz mniejszych noży do jarzyn. Oczywiście, oferta noży na rynku jest ogromna - możemy znaleźć noże o konkretnych potrzebnych nam zastosowaniach.