• z 10
  • z 10

Młynek do pieprzu

Młynki do pieprzu generują niezastąpiony smak i aromat przyprawy

 

Trzeba przyznać, że drewniany wariant młynka towarzyszy nam praktycznie od zawsze. Z pewnością pamiętacie jeszcze babcie, które posiadały właśnie taką wersję. Zapach świeżo zmielonego pieprzu roznosił się wszędzie. To towarzysz większości potraw, ponieważ pieprz możemy dodać praktycznie do wszystkiego. Teoretycznie dosyć typowa i znana przyprawa szybko odmienia smak każdego dania, czyniąc je pikantniejszym oraz przede wszystkim zdecydowanie bardziej wyrazistym. Oczywiście zaobserwujemy w sklepach gotową, sproszkowaną przyprawę, ale ta nie zastąpi tego aromatu. Młynki do pieprzu często stanowią wręcz podstawowy element kuchni. Wystarczy regularnie uzupełniać wnętrze ziarnami. Co więcej, obecnie zauważymy też inne odmiany pieprzu. Kolorowe ziarenka stwarzają jednocześnie pewne urozmaicenie.

 

Sięgnij po klasyczne rozwiązanie, czyli ręczny młynek do pieprzu

 

Najpierw zaczniemy od tej kultowej opcji. Aby użyć takiego młynka, należy po prostu przekręcić kilka razy. Wtedy następuje natychmiastowy proces mielenia ziaren. Ilość pieprzu dopasowujemy do swoich preferencji. Ręczny młynek do pieprzu rzadko ulega uszkodzeniom, o ile prawidłowo o niego dbamy i dodatkowo odznacza go trwałość. Ważne, żeby mechanizm takich produktów precyzyjnie wprowadzał oraz mielił przyprawę. Taki młynek jak Peugot Paris z naturalnego drewna sprawdzi się tutaj perfekcyjnie. Jesteśmy przekonani, że nie będziesz zawiedziony konkretnym zakupem.

 

Młynek elektryczny do pieprzu jako komfortowa opcja

 

Wraz z rozwojem techniki i biegiem lat serca konsumentów podbił młynek elektryczny do pieprzu. W tym wypadku nie musimy przekręcać młynka, aby uruchomić mechanizm. Wystarczy naciśnięcie jednego przycisku, żeby silnik młynka zasilany na niewielkie baterie zaczął działać. Niejednokrotnie możesz też regulować grubość mielenia ziaren, dobrym tego przykładem jest produkt Tescoma President. To bezsprzeczna wygoda, a przygotowywanie potraw okazuje się znacznie szybsze oraz przy tym prostsze.

 

Najwyższa jakość - to powinno wyróżniać młynek do pieprzu

 

Tak jak już wcześniej wspominaliśmy, niezależnie od tego, czy mamy styczność z młynkiem ręcznym, czy elektrycznym, warto mieć na uwadze marki danych produktów. Oferujemy Ci tylko i wyłącznie młynki znanych, docenianych firm - Tescoma, Peugeot, AdHoc, Lamart czy Zassenhaus. Ponadto młynek do pieprzu powinien być wykonany ze stali nierdzewnej lub drewna, aby był wytrzymały. Wtedy zachowasz jego pierwotny kształt przez lata. Jesteśmy przekonani, że będziesz zadowolony oraz usatysfakcjonowany tak przydatnym akcesorium.