Praski do czosnku

Praska do czosnku – nadaj potrawo niezwykły smak

Czosnek to jedno z bardziej cenionych warzyw na świecie. Uwielbiany za właściwości odżywcze, ale także  niepowtarzalny smak, który towarzyszy wielu potrawom z różnych zakątków świata. Nie bez powodu też został okrzyknięty ‘naturalnym antybiotykiem’. Działa antybakteryjnie i antywirusowo. Jednak, by wydobyć z niego wszystkie witaminy oraz walory smakowe, warto używać praski do czosnku (wyciskarki do czosnku). Jest to urządzenie niezwykle proste, ale praktyczne, dlatego powinno znaleźć się w kuchni każdego miłośnika zdrowych dań.

Wyciskarka do czosnku – czym się kierować przy jej wyborze?

Tak jak ma to miejsce podczas wyboru innych akcesoriów kuchennych, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania wyciskarki do czosnku oraz materiał. Praska do czosnku najczęściej wykonana jest ze stali nierdzewnej, aluminium lub tworzywa sztucznego. Ważne jest również, by wyciskarka do czosnku była poręczna i dobrze układała się w dłoni. Dobrze, gdy posiada antypoślizgowy, ergonomiczny uchwyt. Praska do czosnku nie może uciekać nam z dłoni.  Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wielkość ostrzy, które powinny zgniatać czosnek z odpowiednią siłą.

Cenioną cechą praski jest wyjmowany element (koszyczek na ząbek czosnku), który zapewnia łatwiejsze utrzymanie czystości, co ma bardzo ważne znaczenie przy kontakcie z żywnością. Dodatkowo pozwoli na prostsze pozbycie się intensywnego zapachu oraz przywierających pozostałości czosnku.

Wyciskarka do czosnku - na jaką się zdecydować?

Wyciskarka do czosnku to kuchenny gadżet, który powinien nam służyć przez długie lata. Jeżeli przygotowujesz potrawy wyłącznie dla siebie, warto kupić małą praskę do czosnku z niewielkim pojemnikiem. Natomiast, gdy gotujesz dla całej rodziny najlepszym rozwiązaniem będzie wyciskarka do czosnku z dużym pojemnikiem. Oprócz walorów praktycznych, nasze wyciskarki do czosnku posiadają również walory estetyczne - wpasowują się w klimat niejednej kuchni.

Wyciskarki do czosnku – szeroki wybór

W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziecie szeroki wybór produktów pochodzących wyłącznie od sprawdzonych producentów, którzy cieszą się zaufaniem wśród klientów. Posiadamy wyciskarki do czosnku o różnych rozmiarach, kolorach oraz budowie. Bogata oferta pozwoli na to, by każdy konsument znalazł produkt odpowiadający swoim potrzebom.  Jeżeli posiadasz wątpliwości co do wyboru odpowiednich gadżetów do Twojej kuchni, skontaktuj się z nami, nasi pracownicy z przyjemnością pomogą wybrać najlepszą z możliwych opcji.

Wyciskarki do czosnku – rodzaje

Klasyczna wyciskarka do czosnku znana również jako praska składa się z dwóch fundamentalnych rączek. Na pierwszej rączce montuje się koszyczek, w który wkłada się ząbki czosnku. Przy drugiej rączce zamontowany jest dociskacz wyposażony w specjalne ostrza. Łącząc obie rączki, następuje wyciśnięcie czosnku. Szukając odpowiedniej do swoich potrzeb wyciskarki, należy wziąć pod uwagę ostrza. Dobre ostrza to takie, które nie zgniatają czosnku, ale precyzyjnie go rozgniatają. Wszystkie oferowane w naszym sklepie wyciskarki czosnku zawierają właśnie takie ostrza. A to dlatego, że produkty te są wykonane z aluminium oraz stali nierdzewnej. Oba te materiały charakteryzują się trwałością, dzięki czemu zakupione w naszym sklepie praski do czosnku posłużą przez wiele lat. Ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest pojemność koszyczka. Im większy koszyczek, tym więcej ząbków do niego zmieścimy. Aby umożliwić dobór odpowiedniego narzędzia swoim klientom, oferujemy wyciskacze wyposażone w koszyczki o różnych pojemnościach.

Co zamiast praski do czosnku?

Praska do czosnku to jednak niejedyny gadżet umożliwiający obróbkę czosnku. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo również deski do krojenia ząbków czosnku. Osoby, które nie chcą dotykać czosnku (aby na przykład na palcach nie pozostał intensywny zapach) mogą użyć siekacza do czosnku. Jak on działa? Wystarczy włożyć obrane ząbki czosnku do środka i przekręcić obudowę. Urządzenie tego typu jest wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej i doskonale radzi sobie również z imbirem. W naszym sklepie oferujemy wyciskacze producenta Chef’n.

Jak wyczyścić praski do czosnku?

Szukając wyciskarki do czosnku, warto zwrócić uwagę na łatwość wyczyszczenia. Każda praska do czosnku znajdująca się w naszej ofercie jest zbudowana w sposób umożliwiający łatwe i szybkie usunięcie pozostałości. Czosnek lubi zostawać w najskrytszych zakamarkach przyrządu. Kupując nasze produkty, nie będą Państwo musieli wyskubywać resztek wykałaczkami lub innymi ostrymi i wąskimi przedmiotami.

Wyciskarki do czosnku z naszego sklepu

Szukając niezawodnego sprzętu do obróbki czosnku, warto zapoznać się z ofertą naszego sklepu nakrywamy.pl. Znajdą Państwo w naszej ofercie między innymi wyciskarki do czosnku producentów tj. Jamie Oliver, Cuisipro czy Tescoma, które wykonane są ze stali nierdzewnej. Wszystkie produkty tego typu są wyposażone w rączki wykończone materiałem cechującym się dobrą przyczepnością, co zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo podczas prac gastronomicznych.