Durszlaki / Sitka

Durszlak - nieodzowny element wyposażenia każdej kuchni 

Durszlak stanowi podstawowe wyposażenie każdej kuchni. Dzięki niemu w wygodny sposób opłuczemy świeże owoce i warzywa, przecedzimy ugotowany makaron, ryż, pierogi czy kluski. Bez niego wykonanie tych czynności staje się o wiele bardziej skomplikowane i zajmuje dużo więcej czasu. Coraz częściej spotykamy nowe, ciekawe rozwiązania. W naszej ofercie dostaniecie durszlaki wykonane z różnych materiałów, o różnym kształcie oraz w różnych kolorach, dzięki czemu cedzak staje się nie tylko przydatnym narzędziem w kuchni, ale częścią designu. 

Tradycyjne durszlaki

Mimo że wybór jest ogromny największą popularnością wciąż cieszy się tradycyjne, wykonane ze stali nierdzewnej. Można znaleźć je we wszystkich odcieniach. Szczególną popularnością cieszą się te w kolorze srebrnym, białym oraz czarnym. Dla osób, które preferują inne, bardziej żywe kolory nie będzie problemu z ich odnalezieniem. Taki rodzaj cedzaka jest niezwykle wytrzymały i może służyć latami. 

Plastikowe durszlaki

Na sklepowych pułkach oraz w sklepach internetowych coraz częściej możemy spotkać plastikowe durszlaki. Zachwycają nie tylko swoją funkcjonalnością, ale również przeróżnymi kształtami, kolorami i rozmiarami. Mogą posłużyć nie tylko jako cedzaki, ale także jako kosze na owoce i warzywa, które postawimy na stole. 

Durszlaki gumowe

Do wyboru mamy także durszlaki gumowe, które odporne są na wysokie oraz niskie temperatury. Doceniane są przede wszystkim za nie tłukliwość oraz elastyczność. Są bezpieczne dla dzieci, co jest ich dodatkowym atutem. 

Emaliowane durszlaki

Emaliowane durszlaki to propozycja dla tych, którzy ponad wszystko cenią sobie prozdrowotne właściwości naczyń kuchennych. Oprócz tego pięknie się prezentują, więc mogą stanowić gadżet ozdobny w kuchni lub prezent na parapetówkę. 

Jak wybrać odpowiedni durszlak?

Jeżeli posiadamy przestronną kuchnię, dobrym wyborem będzie metalowy durszlak z nóżkami. Możemy wrzucić do niego żywność i zostawić go w zlewie do odcieknięcia, bez obawy, że jedzenie będzie stykało się z wodą. Natomiast durszlak składany zajmuje mało miejsca i jest prosty w przechowywaniu. Przy wyborze odpowiedniego cedzaka, powinniśmy zwrócić uwagę na wielkość otworów. Najlepiej wybrać, taki który posiada jak najmniejsze dziurki, wtedy będziemy mieć pewność, że nie wypadnie nam drobny makaron oraz ryż. 

Durszlak i sitko kuchenne  to akcesoria, bez których ciężko się obejść. Dlatego w naszym sklepie internetowym znajdziecie szeroki wybór tego typu gadżetów. Posiadamy produkty wyłącznie od sprawdzonych producentów, cieszących się uznaniem wśród klientów. Oferta składa się z sitek kuchennych oraz cedzaków wykonanych z różnych materiałów, o różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Posiadamy zarówno klasyczne durszlaki wykonane ze stali nierdzewnej, jak i bardziej oryginalne, o nietypowych kształtach, wykonane z tworzywa sztucznego.