• z 10
  • z 10

Patelnie indukcyjne

Patelnie indukcyjne – przyjemność smażenia

Kuchenki indukcyjne to najbardziej innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu pokochasz gotowanie. Są gwarancją bezpieczeństwa, komfortu pracy, oszczędności na rachunkach, a w dodatku są o wiele prostsze w czyszczeniu. Wraz z zakupem płyty często musimy wymienić cały zestaw garnków (nie wszystkie z nich będą działały na indukcji). Patelnie indukcyjne to podstawowe akcesoria w każdej nowoczesnej kuchni.

Patelnia na indukcję – jaką wybrać?

W szerokiej ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się patelnie na indukcję tytanowe, patelnie na indukcję aluminiowe, patelnie na indukcję z powłoką antyadhezyjną oraz inne, wykonane z równie trwałych materiałów. Posiadamy asortyment zróżnicowany pod względem rozmiaru, kształtu, tworzywa, rodzaju czy koloru. Bogata oferta pozwoli na to by nawet najbardziej wymagający konsument znalazł produkt odpowiedni dla swoich potrzeb.

Posiadamy tradycyjne modele, płytkie oraz głębokie patelnie na indukcję, a także specjalne do smażenia naleśników, woki i do grillowania. Dostępne w zestawach oraz pojedynczo.

Patelnia na indukcję – na co zwrócić uwagę?

Patelnia na indukcję posiada specjalne dno, które współpracuje z płytą. Jest idealnie płaskie i posiada właściwości magnetyczne. Jego wielkość nie musi być precyzyjnie dopasowana do pola grzewczego, tak że możemy wybrać patelnie na indukcję w dowolnym rozmiarze. Patelnia indukcyjna pasuje również na kuchenki innego typu np. gazową, ceramiczną czy elektryczną.

Wybierając patelnie na indukcję do naszej kuchni warto zwrócić również uwagę na rodzaj rączki. Patelnie indukcyjne, które posiadamy w swojej ofercie mogą być wyposażone w jeden lub w dwa mniejsze uchwyty. Ważne jest by pasował do naszej dłoni, tak by wygodnie przenosić patelnię. Uchwyty naczyń wykonane są z wysokiej jakości materiałów i odporne są na nagrzewanie. Posiadamy specjalne patelnie, które można podgrzewać w piekarniku, ich uchwyty odporne są na działania wysokich temperatur.

Patelnie na indukcje – wysoka jakość

 Odpowiednia patelnia ma ogromne znaczenie, gdy chcemy by nasze dania były pyszne i zachowały swój aromat. W naszym asortymencie znajdziecie szeroki wybór produktów, wyłącznie wysokiej jakości, które pochodzą od sprawdzonych producentów, cieszących się uznaniem wśród klientów. Dzięki zastosowaniu odpowiednich naczyń w kuchni, pokochasz gotowanie na nowo! Jeżeli nie wiecie jakie patelnie na indukcję wybrać, zapraszamy do kontaktu z przyjemnością pomożemy przy wyborze. 

 

Zastosowanie patelni jest jednym z ważnych kryteriów decydujących o wyborze naczyń do kuchni. Dobieramy przecież patelnie idealne do rodzaju kuchenki, a nie odwrotnie. Dlatego poszukując odpowiedniego sprzętu dla siebie należy wziąć pod uwagę także ten jakże ważny aspekt. Wśród wielu rodzajów patelni znajdziemy takie które będą odpowiednie do tradycyjnej kuchenki gazowej, elektrycznej, ceramicznej, a także patelnie na indukcje.

Kuchenki indukcyjne zostały wprowadzone już jakiś czas temu na rynek, dlatego przez ten okres powstało bardzo dużo naczyń, które można stosować bez trudu na tego typu kuchenkach. Działają one na zasadzie pola magnetycznego, które ogrzewa bezpośrednio naczynie stojące na płycie. Dzięki temu płyta nie jest taka gorąca jak w przypadku tradycyjnych kuchenek, gdyż jest wtórnie ogrzewana i występuje znikome ryzyko poparzenia się. Ponadto na kuchniach indukcyjnych potrawy gotuje się szybciej oraz bardziej energooszczędnie.

Kuchnie indukcyjne pozwalają na dokładne sterowanie temperaturą, co zapobiega przypalaniu się potraw bądź ich wykipieniu. Dodatkowym atutem zapewniającym bezpieczeństwo jest to, że wyposażone są w zabezpieczenie do wykrywania ilości materiału ferromagnetycznego na powierzchni płyty. Powoduje to, że nie ma ryzyka włączenia się indukcji w przypadku położenia na niej np. łyżeczki. Jest to bardzo bezpieczna i nowoczesna technologia. Niestety, jest i tego minus. Na kuchence indukcyjnej można gotować, smażyć i dusić przy zastosowaniu naczyń do tego specjalnie przeznaczonych. Nie należy się jednak tym za bardzo przejmować, gdyż naczynia indukcyjne są szeroko dostępne. Dlatego warto wyposażyć naszą kuchnię w ten sprzęt i zamienić stare garnki i patelnie na indukcyjne, które umożliwią komfortowe i łatwe przygotowywanie posiłków.

Dlatego wychodząc naprzeciw Państwu oczekiwaniom oferujemy szeroki wachlarz naczyń kuchennych, w tym także patelnie indukcyjne. Bogactwo właściwości, fasonów i barw sprawi, że z pewnością znajdziecie tutaj coś specjalnie do siebie. Kupując patelnie do kuchenki indukcyjnej mamy gwarancje, że nasze potrawy nie będą się przypalać, pozostając jednocześnie soczyste i wyśmienicie usmażone. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktową.