• z 5
  • z 5

noże kuchenne w bloku

Kupując noże kuchenne, zwykle zwracamy uwagę przede wszystkim na to, by były możliwie jak najbardziej ostre i niezniszczalne. Wybieramy zestawy, w których znajdują się wysokiej jakości noże, dopasowane do naszych potrzeb pod względem zastosowań. Pamiętajmy jednak, że powinniśmy zwrócić uwagę również na to, w jaki sposób przechowujemy noże kuchenne, aby służyły nam jak najdłużej. Z tego powodu warto kupować noże w bloku. W sklepie Nakrywamy.pl znajdą Państwo szeroką ofertę noży w bloku od renomowanych producentów, takich jak Gerlach, Wusthof, Jamie Oliver, Toscoma, FNS Gerpol i inne.

Dlaczego warto kupować noże w bloku?

Kupując noże wraz z blokiem od renomowanego producenta, mamy pewność, że przechowujemy je we właściwy sposób i tym samym zwiększamy czas ich użytkowania. Chociaż dobrej jakości noże są zwykle dość wytrzymałe, przechowując je w bloku, możemy mieć pewność, że zostały właściwie zabezpieczone przed wilgocią, zabrudzeniami czy innymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. 

Zakup noży w bloku ma również niebagatelne znaczenie estetyczne. Bloki bardzo często wykonane są z wysokiej jakości drewna lub tworzyw i zaprojektowane tak, że same w sobie stanowią atrakcyjną ozdobę w kuchni i mogą ożywić aranżację wnętrza. Noże w bloku stanowią również doskonały pomysł na prezent.

Jakie noże w bloku kupować?

Kupując noże w bloku przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na stal, z jakiej wykonane są ostrza noży. Warto kupować noże od renomowanych producentów, które pod tym względem cechują się o wiele większą jakością.

Warto sprawdzić również, czy konkretny zestaw zawiera noże, które będą najbardziej potrzebne do naszych potrzeb. W podstawowym zestawie powinny się znaleźć: duży nóż kucharza do szatkowania i porcjowania, nóż do pieczywa, noże uniwersalne, niewielki nożyk do jarzyn.

Oczywiście, taki zestaw możemy poszerzać o noże do filetowania, noże do trybowania, noże do wędlin, noże do serów czy do pizzy. Możliwości jest naprawdę wiele.