• z 6
  • z 6

Pokrywki

Kuchnia jest tego typu miejscem w mieszkaniu, w którym zdaje się iż nigdy nie może być zbyt mało gadżetów lub akcesoriów. Gotowanie i pieczenie jest czynnością zapewne przyjemną i rozwijającą, wymaga jednak także całego nakładu pracy i energii. Dobrze jest zadbać o to, by wyposażyć kuchnię we wszystkie niezbędne akcesoria, które ułatwią nam codzienne przygotowywanie posiłków. Jedną z niezbędnych rzeczy, bez której trudno wyobrazić sobie nawet skuteczną pracę w kuchni są różnego rodzaju pokrywki. Przydają się zarówno przy stosowaniu garnków, jak i patelni lub brytfanek do pieczenia.

Wybór odpowiedniej pokrywki to przede wszystkim kwestia odpowiedniego rozmiaru. Dana pokrywka powinna być idealnie dopasowana do rozmiaru danego naczynia, tak by jej użytkowanie było funkcjonalne i wygodne. Czasy, gdy oferta producentów w tej kwestii ograniczała się jedynie do szklanych pokrywek z czarnym uchwytem już dawno minęły. Dziś pokrywki oferowane są w wielu wersjach kolorystycznych, a ich wzornictwo jest na tyle różnorodne, iż każdy odnajdzie produkt spełniający jego oczekiwania.
Postawić można zatem zarówno na klasykę, jak i nieco bardziej fantazyjny i zwariowany design.

Bardzo przydatne w kuchni okazują się również pokrywki plastikowe, które doskonale sprawdzają się do przechowywania żywności. Często oferowane są w zestawach po kilka sztuk w różnych rozmiarach. Wyposaża się je także zazwyczaj dodatkowo w specjalny datownik - rozwiązanie niezwykle praktyczne i przydatne. Pokrywki takiego typu świetnie nadają się do mycia w zmywarce, która jest współcześnie obecna prawie w każdej kuchni.

Nowoczesnym rozwiązaniem są także pokrywki z żaroodpornego silikonu o uniwersalnym zastosowaniu. Oferowane są w różnych, ciekawych kolorach - dzięki temu mogą okazać się także doskonałą ozdobą tudzież gadżetem kuchennym.

Pokrywki - podstawowe wyposażenie kuchni

Trudno wyobrazić sobie przygotowywanie posiłków bez niektórych akcesoriów. W kuchni potrzebujemy garnka lub patelni, ale również czegoś do ich przykrycia. Najlepiej przystosowane do tego celu są oczywiście pokrywki. Znajdą one także wiele innych zastosowań. Coraz częściej w codziennym pędzie korzystamy z mikrofalówki. Podgrzewamy w niej różne gotowe dania, a także wczorajszy obiad lub kolację. Jeżeli chcemy ochronić wnętrze urządzenia przed pryskaniem czy też zapachem, warto zakupić specjalne pokrywki dedykowane właśnie do użycia w mikrofali. Jak widać, znajdziemy wiele możliwości w naszym sklepie internetowym do wzbogacenia Twojego arsenału kuchennego.

Pokrywka do patelni oraz garnków

Nie da się jednak ukryć, że przydaje się ona na pierwszym miejscu do gotowania oraz smażenia składników na kuchence. Pokrywka do patelni odpowiada za kilka czynności. W przypadku pryskającego tłuszczu w postaci masła, oleju czy oliwy chroni naszą skórę przed drobnymi poparzeniami. Oczywiście jeżeli gotujemy danie z sosem pomidorowym, to także pozwoli utrzymać nasze jasne ubrania w czystości. Służy ona także do duszenia niektórych składników, między innymi mięsa. Dzięki temu staje się ono znacznie bardziej soczyste i wyraziste. Pokrywka na garnek pozwala utrzymać temperaturę zupy oraz jej smak i aromat na długi czas.

Z czego robi się pokrywki?

Przede wszystkim z takim materiałów, które nie przepuszczają ciepła lub robią to w minimalnym stopniu. Najlepiej wybrać pokrywki ze stali nierdzewnej, które świetnie absorbują wysoką temperaturę z patelni. Możemy również zakupić modele szklane. Przy tym rozwiązaniu trzeba pamiętać, że szkło nieco bardziej uwalnia ciepło. Dlatego właśnie ich producenci zwracają szczególną uwagę na to, aby pokrywki posiadały specjalne silikonowe zabezpieczenie. To właśnie za tę rączkę musimy chwycić, aby podnieść pokrywkę i w pełni skupić się na przygotowaniu naszego dania. Warto dodać, że niektóre pokrywki mogą być wykorzystywane także do gotowania w piekarniku.

Pokrywka w różnych rozmiarach

Dzięki właściwemu doborowi materiałów zachowujemy bezpieczeństwo. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, aby pokrywka była dobrze dopasowana do patelni lub garnka. Mowa tutaj nie tylko o aspekcie wizualnym, ale przede wszystkim rozmiarze. Każdy produkt dostępny w naszym sklepie posiada widoczną informację na temat średnicy. Dzięki temu każda pokrywka będzie pasować do garnków i patelni, nawet tych z innych kolekcji.