• z 5
  • z 5

Pokrywki uniwersalne

Pokrywki uniwersalne - prosty drobiazg, który ułatwia gotowanie

W Nakrywamy.pl znajdziesz szeroki wybór pokrywek. Zarówno pojedynczych, w jednym, konkretnym, dopasowanym do garnka rozmiarze, jak i tych wszechstronnych. Pokrywki uniwersalne z silikonowym rantem to rozwiązanie, które nie tylko świetnie zastąpi zaginioną czy stłuczoną pokrywkę. Będzie też służyć jako jej zamiennik dla innych garnków. Dzięki niej nie przestaniesz tracić czas na poszukiwanie tej jednej, pasującej do danego naczynia pokrywki. Gotowanie stanie się więc szybsze i przyjemniejsze. Pokrywek, podobnie jak szpatułek, łopatek, łyżek czy pojemników, nigdy za wiele. U nas znajdziesz dokładnie to, czego szukasz. 

Silikonowa pokrywka uniwersalna - idealna do lodówki i mikrofalówki 

Wykonana w całości z silikonu pokrywka uniwersalna to rozwiązanie, które może Ci z powodzeniem zastąpić folię spożywczą bądź aluminiową. To niedrogi drobiazg, który pozwoli Ci zamienić garnki i patelnie w szczelne pojemniki do przechowywania żywności. Idealne przyleganie silikonowej pokrywki do garnka zapobiega wysychaniu żywności. Elastyczność materiału pozwala też na używanie jej na wielu różnych naczyniach. Również tych o niestandardowych kształtach. Dzięki pokrywkom z silikonu zapobiegniesz mieszaniu się zapachów w lodówce. Ze względu na zmniejszenie ilości zużywanej folii zmniejszysz też produkcję śmieci i zaoszczędzisz.

Uniwersalna pokrywka ochronna, czyli koniec z pryskaniem 

Pryskanie wody przy gotowaniu lub oleju przy smażeniu nie tylko brudzi i zmusza do mycia całej kuchenki czy blatu. Może być też uciążliwe i utrudniać przygotowywanie potraw, a często jest również niebezpieczne. Można mu jednak prosto zapobiec. Pomoże w tym uniwersalna pokrywka ochronna, wykonana z metalowej siatki. Ta płaska konstrukcja, przypominająca nieco sito, doskonale rozprawi się z pryskającym tłuszczem czy wodą, rozbijając krople i zatrzymując je wewnątrz naczynia. Co ważne, przykrycie nią garnka czy patelni nie spowoduje wzrostu temperatury i akumulacji pary wodnej. Gotowanie czy smażenie będzie więc przebiegać prawidłowo, a Ty unikniesz irytującego i uciążliwego pryskania. 

Pokrywki uniwersalne - akcesoria, które po prostu warto mieć

Zarówno pokrywki szklane, silikonowe, jak i te wyposażone w silikonowy rant czy zapobiegające pryskaniu, są akcesoriami, które przydadzą się zawsze. Z powodzeniem zastąpią pokrywki, które uległy uszkodzeniu i dopełnią naczynia, które nie były kupione w zestawach z pokrywkami. Dadzą Ci tym samym więcej możliwości. Będą też pasować do praktycznie każdego garnka czy patelni. Pokrywki możesz kupić pojedynczo lub w zestawach. W naszym sklepie internetowym znajdziesz też podstawki pod garnki, adaptery na płytę indukcyjną i mnóstwo innych akcesoriów do gotowania. Sprawdź!