Podobne

Listwa magnetyczna na noże

Listwa magnetyczna na noże - praktyczny dodatek do każdej kuchni

 

Solidna listwa magnetyczna na noże to bardzo wygodne rozwiązanie, które znacznie ułatwia organizację kuchni. Dzięki niej Twoje noże będą zawsze pod ręką, co znacznie ułatwi Ci codzienne gotowanie i utrzymanie porządku. Umieszczając je na ścianie, zyskasz dodatkowe miejsce w szufladach, dzięki czemu jeszcze lepiej zorganizujesz swoje sztućce i akcesoria kuchenne. Listwa magnetyczna to niezwykle praktyczne rozwiązanie używane powszechnie w profesjonalnych kuchniach gastronomicznych. Sprawdzi się świetnie także w Twoim domu, a zamontowana w odpowiednim miejscu może dobrze dopełniać wygląd całej kuchni.  

 

Jak zamontowana powinna zostać listwa na noże?

 

By była w pełni bezpieczna i spełniała prawidłowo swoje zadanie, listwa na noże musi zostać prawidłowo zamocowana. Montaż sam w sobie nie jest skomplikowany i nie sprawia żadnych trudności. Listwę mocuje się zazwyczaj na kołkach i wkrętach. Jeśli przewidział to producent, to można osadzić ją także na odpowiednio mocnej dwustronnej taśmie montażowej lub kleju. Należy jednak odpowiednio przemyśleć miejsce i docelową wysokość. Noże powinny znajdować się możliwie jak najbliżej blatu, przy którym zazwyczaj kroisz i przygotowujesz półprodukty. Zwróć jednak uwagę na to, czy na blacie tym nie stoją na stałe pojemniki lub inne przedmioty, które przy codziennym użytkowaniu mogłyby zahaczać o noże.

 

Czy listwa magnetyczna na noże jest bezpieczna?

 

Oczywiście, bezpieczeństwo zapewnia tutaj odpowiednio przetestowany, mocny magnes. Producenci oferowanych w naszym sklepie internetowym, dobrej jakości listew magnetycznych dbają o to, by mocowały one noże czy nożyczki maksymalnie bezpiecznie. Podstawą jest tutaj wysoka jakość, to ona jest gwarancją tego, że przypadkowe oderwanie noża od listwy nigdy nie będzie miało miejsca. Konieczne jest jednak zadbanie o solidne i zgodne z instrukcją zamocowanie produktu do ściany. Samo przechowywanie noży na listwie jest znacznie bezpieczniejsze niż przechowywanie ich w szufladzie. Największe ryzyko skaleczenia stanowi bowiem brak organizacji.

 

Listwa na noże czy uniwersalny blok?

 

Zastanawiasz się nad tym, które z rozwiązań będzie lepszym sposobem na organizację noży? Wszystko zależy od kuchni, jej wyposażenia i Twoich indywidualnych preferencji. Uniwersalny blok na noże sprawdzi się w kuchni, w której nie ma już miejsca na listwę. Może być też zwyczajnie dobrą i estetyczną alternatywą. Należy pamiętać jednak, że listwa magnetyczna, w przeciwieństwie do bloku, nie ogranicza długości przechowywanych noży. Nie zajmuje też miejsca na kuchennym blacie i pozwala na znacznie lepszą organizację. Oprócz aspektu czysto praktycznego może być też świetną ozdobą, szczególnie jeśli posiadasz pełny komplet noży lub wysokiej klasy noże japońskie.