• z 4
  • z 4

Tłuczki do mięsa

Tłuczki do mięsa - ukłon w stronę tradycji

Kilkadziesiąt lat temu na polskich stołach mieliśmy znacznie mniejszy wybór, jeżeli chodzi o dania obiadowe, szczególnie jeżeli chodzi o mięso. W kuchniach królowały kobiety, które przygotowywały przede kotlety mielone i schabowe. Czasy się zmieniły, ale tłuczki do mięsa jeszcze na długo pozostaną w naszej świadomości jako niezwykle ważny element wyposażenia każdej kuchni. Doskonale nadaje się on do wielu rodzajów mięs, dlatego świetnie nada się zarówno w kuchni naszych dziadków, jak również młodszych osób poszukujących zupełnie innych, bardziej nowoczesnych smaków.

Funkcjonalny tłuczek do mięsa

W przypadku akcesoriów mogących wyrządzić krzywdę, jak tłuczek do mięsa, bardzo ważne jest zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa. W tym przypadku konieczne jest zaprojektowanie rękojeści w taki sposób, aby używanie go kojarzyło się na pierwszym miejscu ze stabilizacją. Tworzywo sztuczne i stal nierdzewna zapewniają zarówno pewność chwytu, jak również odpowiednie połączenie z najcięższą częścią młotka. Tłuczek do mięsa posiada specjalny uchwyt do zawieszenia, dlatego też znajdziemy dla niego miejsce w każdej kuchni - zarówno na widoku, jak i w szufladzie.

Tasak i młotek do mięsa w jednym

W większości przypadków młotek do mięsa można uznać za urządzenie wielofunkcyjne. Niektóre rodzaje tłuczków wyposażone są w dwie strony o nieco innej budowie. Wszystko to ze względu na dopasowanie ich do zmiękczania mięsa o różnej strukturze. Warto również wspomnieć o takich modelach, które są wyposażone w tasak i młotek do mięsa jednocześnie. Tłuczek doskonale nadaje się do rozbijania mięsa, natomiast tasakiem można bez problemów rozbijać kości.

Tłuczek do mięsa - niezbędny w każdej kuchni

Oprócz kwestii związanych z jego funkcjonowaniem, tłuczek do mięsa charakteryzuje się również wysoką wytrzymałością. Oprócz tworzywa sztucznego, do jego wykonania wykorzystuje się bardzo często spotykaną w akcesoriach kuchennych stal niedrzewną. Jej popularność spowodowana jest odpornością na wiele negatywnych czynników, takich jak wilgoć, skrajne temperatury oraz korozja. Warto również wspomnieć o neutralnym kolorze który sprawia, że tłuczek do mięsa będzie doskonale pasować w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego designu. Pięcioletnia gwarancja oraz możliwość mycia w zmywarce to kolejne powody, dla których zakup młotka do mięsa będzie świetnym rozwiązaniem dla każdego szefa kuchni.