• z 13
  • z 13

zastawa obiadowa

Zastawa obiadowa dopasowana do Twoich potrzeb

Zastawa obiadowa to element, którego nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Jest nie tylko ozdobą stołu, ale służy przede wszystkim do serwowania posiłków i wygody podczas jedzenia. Nie jest to obojętne, na czym zjemy obiad, o czym można przekonać się, gdy np. zabraknie nam odpowiednio dużego talerza. Wybór odpowiedniej zastawy powinien opierać się na tym, do czego będzie używana, ile osób z niej korzysta i w końcu, jaka będzie najbardziej pasowała wyglądem do wystroju stołu i w stosunku do własnych preferencji. Szeroki wybór wzorów i kolorów, a także materiałów, z jakich wykonane są komplety naczyń, pozwolą na łatwe wytypowanie swoich ulubieńców.

 

Zastawa obiadowa 12 osób - o czym należy pamiętać?

Zastawa obiadowa 12 osób najczęściej składa się z 36 elementów. W jej skład mogą wchodzić np. talerz obiadowy, talerz głęboki do zupy i talerz deserowy. Taki zestaw pozwoli na serwowanie dań podczas imprez i większych obiadów rodzinnych. Przy wyborze zastawy na tyle osób należy zastanowić się, jakie elementy będą najbardziej przydatne podczas posiłku i z których korzysta się najczęściej. Warto postawić na uniwersalizm i funkcjonalność, które sprawdzą się przy każdym przyjęciu gości. Również materiał, z jakiego wykonane są naczynia, nie jest tu obojętny. Te najlepsze jakościowo i tym samym najpopularniejsze, są wykonane z porcelany. Często dla lepszego połysku, nakładane są na naczynia specjalne warstwy szkliwa.

 

Zastawa obiadowa nowoczesna - jaka to?

Zastawa obiadowa nowoczesna charakteryzuje się elegancją i niepowtarzalnym stylem. Nowoczesne naczynia to najczęściej te w jednolitym kolorze, często pastelowym, szarym lub morskim. Nadają się do bardziej surowych, uporządkowanych wnętrz, gdzie panują jednolite, dopasowane do siebie kolory. Nowoczesne zastawy posiadają również ciekawe kształty np. kwadratowe lub lekko falowane. Wiele osób stawia na tradycyjną biel, którą przełamują namalowane wzory aktualnie znajdujące się w modzie. Zastawy tego typu świetnie sprawdzą się podczas uroczystych spotkań i domowych rodzinnych obiadów.

 

Zastawa obiadowa - chluba każdego stołu

Zastawa obiadowa była ozdobą stołów już w czasach naszych babć i dziadków. Normalnym było, że w czasie większych uroczystości z szafek wyciągało się "tę lepszą" zastawę. Dzisiaj, gdy dostęp do wysokiej jakości produktów w przystępnej cenie jest ułatwiony, z ładnej zastawy chętnie korzysta się na co dzień. Spożywanie posiłków na cieszącej oko zastawie jest dużo przyjemniejsze, a każdy obiad staje się celebracją wspólnie spędzanych chwil.