Karafki

Naczynia, w których podaje się alkohol mogą znacząco zadecydować o estetyce stołu podczas organizacji przyjęcia lub spotkania w gronie przyjaciół, rodziny. Eleganckie szklanki i kieliszki to jednak tylko połowa sukcesu. Doskonałym rozwiązaniem jest także zadbanie o to, by postawiony na stół alkohol tudzież inny napój prezentował się doskonale. W tym pomóc mogą z całą pewnością różnego rodzaju karafki. Są to naczynia wykonywane z wysokiej jakości materiałów - często na przykład ze szkła kryształowego lub innych równie eleganckich tworzyw. 

Karafki wykorzystane mogą zostać do podania na przykład whisky, nalewek lub choćby wódki lub koniaku. Kształt wybranej karafki w dużej mierze uzależniony powinien zostać od indywidualne gustu oraz rodzaju pozostałej zastawy, w której jest się posiadaniu. Prezentowane naczynia często skompletować można ze szklankami z tej samej serii producenta - dzięki temu całość prezentować będzie się nie tylko gustownie i elegancko, ale także wyjątkowo spójnie.

Wśród oferty odnaleźć można produkty znanych i cenionych nie tylko na rynku polskim, ale i europejskim marek. Wśród nich wymienić można takich producentów jak na przykład Bohemia, Bugatti, Legnoart czy choćby  Odelo. Produkty te pakowane są w szykowne pudełka, dzięki czemu doskonale nadają się także na wyszukany pomysł na prezent. Naczynia objęte są oczywiście gwarancją producenta.

Warto dodać, iż karafki doskonale sprawdzą się nie tylko jako sposób na eleganckie podanie alkoholu. Wiele z nich wykorzystać można również do podawania wody, soków i innego rodzaju napojów. Prezentowany wybór produktów obejmuje bowiem także naczynia z plastiku i innych praktycznych w użytkowaniu materiałów sztucznych

Karafka - doskonały dodatek do jadalni

Uroczyste kolacje? Imprezy okolicznościowe we własnych czterech ścianach? A może chęć nastrojowego wieczora w ulubionym towarzystwie. Karafka doskonale wpisuje się w każdy z tych scenariuszy. Świetnie sprawdzi się jako naczynie do napojów. Najczęściej kojarzymy ją oczywiście z winem, jednak bez żadnego faux pas można wlać tam również wodę. W naszej szerokie ofercie można znaleźć taki model, który będzie idealnie pasować do pozostałych naczyń już znajdujących się w jadalni lub kuchni. Karafka znakomicie odnajdzie się w każdej sytuacji i doda sznytu i elegancji wieczornemu spotkaniu.

Do czego możemy użyć karafki?

Do karafki możemy wlewać bardzo dużo płynów. Oczywiście odpowiedni design nie jest przypadkowy i łatwo rozróżnić naczynie do wina od naczyń do innych napojów. Czerwone wino potrzebuje powietrza, aby w pełni można było poczuć bogactwo jego aromatów. Właśnie z tego względu podstawa karafki przeznaczonej właśnie do tego alkoholu wyróżnia się dosyć szeroką podstawą, która stopniowo zwęża się aż do samego czubka naczynia. Oprócz wina, możemy również znaleźć modele przeznaczone przede wszystkim do wody, a także luksusowych alkoholi w postaci likierów czy whisky. Wyróżniają się one masywnym korkiem na samej górze naczynia.

Z czego wykonana jest karafka?

Oczywiście to wszystko zależy od wybranego przez nas modelu. Niemniej karafka zazwyczaj produkowana jest z wysokiej jakości szkła, które różni się kształtem oraz wykończeniem. Trwałość produktu w wielu przypadkach, oprócz samego szkła, gwarantuje dodatkowo wzmacniana podstawa. W zależności od wlewanego płynu, każda karafka ma swoje charakterystyczne wykończenie na samej górze. W naczyniach przeznaczonych do czerwonych wino możemy zaobserwować bardzo zwężoną szyjkę, która praktycznie na samym czubku staje się nieco szersza. Opcjonalnie możemy przykryć ją korkiem, wykonanym z drewna lub imitacji kryształu.

Karafki - idealny pomysł na prezent

Posiadanie karafki w domu sprawdzi się przy wielu okazjach towarzyskich. Często jednak nie stanowi ona produktu pierwszej potrzeby, toteż dużo osób nie posiada jej w swoim barku lub w szafce kuchennej. A właśnie takie dodatki do wnętrza mieszkań najlepiej nadają się na upominki. Kupno karafki w zestawie ze szklankami lub kieliszkami to doskonały pomysł przy okazji wymyślania prezentów ślubnych. Nie można również zapomnieć o parapetówkach, na które także powinniśmy przynieść drobny upominek, który będzie wykorzystywany przez gospodarzy.