Szklanki / kubki

Szklanki to element wyposażenia kuchennego, który obecny jest praktycznie w każdym gospodarstwie domowym. Są to naczynia niezwykle praktyczne, których wykorzystanie może być bardzo wszechstronne. W zależności od wybranego kształtu, designu i materiału, z którego wyprodukowano daną szklankę nadają się do podawania w nich zarówno soków, herbaty i kawy, jak i wytwornych drinków i innego rodzaju alkoholi. Te ostatnie często podawane są w gustownych i eleganckich kieliszkach - najczęściej wykonywanych ze szkła kryształowego.

Wśród poniższej oferty wyboru dokonać można zarówno pomiędzy całymi zestawami szklanek, jak i ich pojedynczymi odpowiednikami. Czasem warto zakupić zestaw naczyń - dzięki temu uzyskać można spójny i elegancki efekt wizualny podając gościom konkretne napoje. Nad takim rozwiązaniem można zastanowić się zwłaszcza w wypadku zastawy przeznaczonej do serwowania alkoholu. Kieliszki doskonale prezentują się wraz z pasującą do nich na przykład karafką.

Szklanki i kubki do herbaty, a także i zimnych napojów najczęściej oferowane są przez producentów w wersji wykonanej ze szkła. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie w wyborze kubka, do produkcji którego wykorzystano plastik tudzież inne tworzywa sztuczne. Produkty takie są częścią oferty na przykład producenta Tescoma. Kubki takie wyposażono dodatkowo w specjalne wieczko, które chroni zawarty w nich napój przed owadami. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się podczas ciepłych dni wiosennych oraz gorącego lata. Kubki takie zatem świetnie spełnią swoją rolę choćby podczas spotkań w gronie przyjaciół w ogrodzie. 

Dostępne są także szklanki oraz kubki opatrzone ciekawymi wzorami, które skierowane są głównie do dzieci. Kubek z wizerunkiem Myszki Mickey z całą pewnością przypadnie do gustu niejednemu maluchowi.