• z 7
  • z 7

Szklanki

Szklanki to element wyposażenia kuchennego, który obecny jest praktycznie w każdym gospodarstwie domowym. Są to naczynia niezwykle praktyczne, których wykorzystanie może być bardzo wszechstronne. W zależności od wybranego kształtu, designu i materiału, z którego wyprodukowano daną szklankę nadają się do podawania w nich zarówno soków, herbaty i kawy, jak i wytwornych drinków i innego rodzaju alkoholi. Te ostatnie często podawane są w gustownych i eleganckich kieliszkach - najczęściej wykonywanych ze szkła kryształowego.

Wśród poniższej oferty wyboru dokonać można zarówno pomiędzy całymi zestawami szklanek, jak i ich pojedynczymi odpowiednikami. Czasem warto zakupić zestaw naczyń - dzięki temu uzyskać można spójny i elegancki efekt wizualny podając gościom konkretne napoje. Nad takim rozwiązaniem można zastanowić się zwłaszcza w wypadku zastawy przeznaczonej do serwowania alkoholu. Kieliszki doskonale prezentują się wraz z pasującą do nich na przykład karafką.

Szklanki i kubki do herbaty, a także i zimnych napojów najczęściej oferowane są przez producentów w wersji wykonanej ze szkła. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie w wyborze kubka, do produkcji którego wykorzystano plastik tudzież inne tworzywa sztuczne. Produkty takie są częścią oferty na przykład producenta Tescoma. Kubki takie wyposażono dodatkowo w specjalne wieczko, które chroni zawarty w nich napój przed owadami. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się podczas ciepłych dni wiosennych oraz gorącego lata. Kubki takie zatem świetnie spełnią swoją rolę choćby podczas spotkań w gronie przyjaciół w ogrodzie. 

Dostępne są także szklanki oraz kubki opatrzone ciekawymi wzorami, które skierowane są głównie do dzieci. Kubek z wizerunkiem Myszki Mickey z całą pewnością przypadnie do gustu niejednemu maluchowi.

Szklanki jako obowiązkowa część każdego domowego zacisza

Kiedy myślimy o tym, jakie elementy powinny być obowiązkową częścią kuchni, od razu na myśl przychodzą nam patelnie, garnki, kubki, ale też przede wszystkim nie mniej ważne szklanki. Dzięki nim możemy na co dzień próbować wielu napojów. Ponadto same szklanki wyglądają bardzo dobrze. W zależności od określonej pojemności mogą zgromadzić mniejszą lub naprawdę pokaźną ilość wody, soku, kawy czy herbaty. Nie wyobrażamy sobie bez nich zwykłych śniadań, obiadów lub też eleganckich kolacji wśród całej rodziny. No i jeszcze kwestia różnorodnych przyjęć. Wtedy również są niezastąpione. Wystarczy więc nabyć odpowiednie produkty, których jakość odpowiada Twoim oczekiwaniom. Właśnie dlatego oferujemy artykuły cenionych, zaufanych marek takich jak między innymi Ambition, Zwilling, Tescoma, Tadar, Westmark bądź Lamart.

Postaw na różnorodne warianty dostępnych produktów

W naszym sklepie znajdziesz zarówno zwykłe szklanki przeznaczone do picia takich napojów jak woda czy sok, ale też zaobserwujesz nieco inne warianty. Zacznijmy od kubków termicznych z podwójną ścianką. Takie idealnie sprawdzają się przy ciepłych napojach - herbacie, kawie. Zatem możesz sprawić sobie szklankę dedykowaną konkretnemu rodzajowi pitej kawy. Niektóre z nich będą też posiadały dodatkowe ucho dla ułatwienia. To bardzo istotne przy tak gorących trunkach - miej to na uwadze.

Pojedyncza szklanka lub cały komplet - wybór należy do Ciebie

No właśnie, możesz dokupić jedną sztukę produktu, przykładowo w przypadku stłuczenia. Jednak stanowczo zachęcamy do nabycia kilku lub nawet kilkunastu sztuk, co będzie stanowiło znaczne ułatwienie na przyszłość. Tego typu szklanka to zawsze idealne wyjście. Nigdy nie jest ich za dużo. Zatem zastanów się nad zamówieniem praktycznego kompletu. Oczywiście uwzględnij też pojemność - 250 ml, 350 ml, a może aż 400 ml. Sięgnij po szklanki, które będą dla Ciebie najbardziej komfortowe pod tym względem.

Co wyróżnia szkło wysokiej jakości?

Należy wspomnieć tu o czymś najważniejszym, czyli wytrzymałości. Szklanka ma nam służyć przez długie lata, zatem istotne jest, aby była odporna na stłuczenia. Dodatkowym aspektem są rysy lub pęknięcia. Nie chcemy, aby do nich dochodziło, ponieważ sprzyja to krótszej żywotności oraz gorszej prezencji produktu. Do tego piękny design, czasami również eleganckie wyżłobienia, które czynią artykuł niesamowicie oryginalnym. Jeżeli masz pytania bądź wątpliwości, po prostu skontaktuj się z nami. Serdecznie zapraszamy!