• z 2
  • z 2

Akcesoria do muffinek

Jak wybierać akcesoria do muffinek?

Oczywiście podstawowym kryterium, gdy wybiera się akcesoria do muffinek, z całą pewnością powinna być ich wysoka jakość. To znacząco ułatwi otrzymanie wymarzonych wypieków, które zachwycać będą nie tylko smakiem, ale i staranną estetyką. Duże ułatwienie na pewno przyniosą wszelkiego rodzaju specjalne formy, oraz papilotki, zależnie od tego, jaki efekt pragnie się otrzymać.

Akcesoria do babeczek - silikonowe formy

Dużą popularnością jeśli chodzi o akcesoria do babeczek, z całą pewnością cieszą się silikonowe formy. Głównie dlatego, iż pozwalaj one na otrzymanie wymarzonego kształtu i wielkości babeczki, bez ryzyka, że ciasto się przypali, czy przylgnie do formy. Z silikonowej foremki bez trudu można wyjąć każdy rodzaj ciasta, a do tego, jest ona bardzo łatwa w czyszczeniu. Tak naprawdę wystarczy przepłukać ją ciepłą, bieżącą wodą, albo umieścić w zmywarce. Do wyboru jest wiele rodzajów foremek, w zależności od tego, ile muffinek chce się jednorazowo wykonać, oraz jaką mają mieć one wielkość. Zaletą silikonowych form jest również to, iż bardzo szybko stygną, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko poparzenia.

Akcesoria do muffinek - papierowe papilotki

Wybierając wysokiej jakości akcesoria do muffinek, z całą pewnością warto zwrócić swoją uwagę na papierowe papilotki, które są wręcz niezastąpione podczas domowych wypieków. Ich dużą zaletą jest fakt, iż są one jednorazowe. Dzięki temu będą praktyczne nawet w przypadku osób, które stosunkowo rzadko decydują się na tego rodzaju wypieki. Z reguły w zestawie znajduje się wiele sztuk, a więc papilotki starczają na długi czas. Sprawdzają się one nie tylko do pieczenia muffinek, ale nawet przy przygotowywaniu, chociażby trufli.

Akcesoria do babeczek - rękaw cukierniczy do zdobienia ciastek

Akcesoria do babeczek to nie tylko same papilotki, oraz silikonowe formy, które ułatwiają ich wypiekanie i wyjmowanie. Do takich akcesoriów, jak najbardziej zaliczyć też można rękawy cukiernicze. Tego typu rękawy w głównej mierze służą do dekoracji ciast, oraz ciasteczek. Te najwyższej jakości wykonane są w taki sposób, aby ułatwić posługiwanie się nimi, oraz ich czyszczenie, ponieważ poszczególne elementy można myć również w zmywarce. Rękaw cukierniczy ułatwia precyzyjne nakładanie kremu, ale i tworzenie efektownych wzorków, które przykuwają uwagę i czynią wypiek atrakcyjniejszym. Na pewno jest to właśnie jeden z akcesoriów, który przyda się osobom zafascynowanym wszelkimi rodzajami domowych wypieków.