• z 7
  • z 7

Formy do ciasta

Najlepsze formy do ciasta ułatwią pieczenie

Jeśli lubi się eksperymentowanie w kuchni i wypróbowywanie kolejnych przepisów na torty czy ciasta, warto zainwestować w porządną tortownicę, czy też blachę, dzięki którym pieczenie będzie szybsze, zdrowsze, a także ciekawsze. Na stronie nakrywamy.pl można znaleźć bardzo wiele form do ciasta, dopasowanych do ich zastosowania. 

Upiecz świetną tradycyjną babkę  

Wśród form do ciasta znajdzie się między innymi formy na babki, zarówno okrągłe z charakterystycznym otworem w środku, jak i prostokątne, najlepsze do upieczenia tradycyjnych keksów. Dzięki odpowiedniej formie babka będzie idealnie równa i kształtna. Estetyczny wygląd wypieków jest niezwykle istotny, gdyż najpierw potrawę ocenia się zmysłami wzroku i powonienia, a dopiero później smaku. Formy do ciasta dostępne na nakrywamy.pl zapewniają, że poziom estetyczny pieczonych dań będzie zawsze na najwyższym poziomie. Możliwość otwierania i zamykania dzięki regulacji na zatrzask umożliwia łatwe usuwanie górnej części blachy, bez uszkodzenia ciasta.  

Tarta na ciepło lub na zimno

Wybierając formę na tartę warto zwrócić uwagę na jej zakres odporności na temperaturę. Jeśli jest odpowiedni można w niej zarówno piec, jak i mrozić bądź wychładzać ciasto bez szkody dla struktury materiału. Z kolei formy, które wytrzymują najwyższe temperatury odpowiednie są do pieczenia chleba i do tego celu są używane. 

Formy na ciasto - Ochrona środowiska i zdrowia 

Niezależnie od wyboru formy do wypieku ciasta trzeba zwrócić uwagę na parametr ochrony środowiska. Żaden z materiałów nie emituje szkodliwych substancji, zatem chroni również zdrowie, gdyż ani ołów, ani kadm ani inne metale ciężkie nie dostają się do wypieku, a tym samym nie sprzyja powstawaniu komórek nowotworowych.   

Różnorodne kształty i materiały pozwalają wybrać blachę uniwersalną lub przeznaczoną na szczególną okazję. Jeżeli chce się spróbować samodzielnie wykonać tort na urodziny dziecka można zakupić jedną z form silikonowych, które z pewnością przypadną do gustu każdemu dziecku. Są wśród nich zarówno motywy florystyczne, jak i bajkowe. To doskonała okazja by poćwiczyć dekorowanie wypieków w taki sposób, aby nie zniszczyć kształtu, który w doskonały sposób odwzorowuje elementy natury i świata nieożywionego. Inwestycja w formę do ciasta z pewnością szybko się zwróci, a udanych wypieków i talentu będą zazdrościli wszyscy znajomi.. Trzeba zaznaczyć, że wszystkie formy do ciasta są bardzo wytrzymałe, nie tylko odporne na wysoką temperaturę, ale również uszkodzenia mechaniczne.