Formy do babeczek

Szybki sposób na pyszny deser

Wybór forem do babeczek zależny jest od preferencji. Jeżeli jest się przyzwyczajonym do pieczenia w silikonowych formach, to prawdopodobnie wybierze się również takie do babeczek. Niemniej jednak to na jakie formy do babeczek się zdecydujemy determinuje również rodzaj ciasta, które znajdzie się w formach. 

Formy do babeczek do różnych zastosowań 

Jeżeli wykonuje się babeczki na kruchym cieście, to doskonałym wyborem będą formy do babeczek wykonane ze stali węglowej z ruchomym dnem. Tartaletki doskonale sprawdzają się do kruchego ciasta. Można wyciągnąć je w taki sposób by nie pękło. W przypadku silikonowych forem, mimo, iż są elastyczne nie jest to możliwe, gdyż, aby je wydobyć należy lekko rozchylić formę, co może spowodować jego naruszenie. Dlatego silikonowe formy najlepiej nadają się do tradycyjnych babeczek. Obydwa rodzaje form do babeczek można znaleźć na stronie nakrywamy.pl.   

Silikonowe formy do babeczek - doskonała zabawa i misterne wykończenie

W przypadku babeczek na biszkoptowym cieście, które pięknie wyrastają i mają postrzępione brzegi, warto dobrać do nich odpowiednie dekoracje w formie stempli. Muffiny ozdobione stempelkami pięknie się prezentują nie tylko od święta, ale również na co dzień, kiedy chcemy sprawić sobie i swoim bliskim małą przyjemność do kawy. Dzięki stemplom na muffinach powstają trójwymiarowe emotikony.  Doskonałym rozwiązaniem jest również wybór silikonowych form, które pozwalają na tworzenie kształtów misiów, aniołków czy bałwanków. Takie babeczki można wykonywać razem z dziećmi, które zdobywają pierwsze szlify w kuchni. Wśród form do babeczek warto zwrócić uwagę również na różnorodne barwy, które nie raz są dość jaskrawe i wystarczyłyby do ozdobienia babeczki. Wśród metalowych foremek można wybrać również tradycyjne kształty, dzięki którym powstają różnej wysokości babeczki typu muffin. Dzięki specjalnym formom można również tworzyć babeczki różnokolorowe i nie trzeba ciasta wlewać na zmianę, a można wlać je do dwóch przygotowanych otworów. To bardzo sprytne i ciekawe rozwiązanie, dla osób, które lubią tworzyć dwukolorowe babeczki. 

Formy do babeczek dla dzieci mogą pójść w ruch w różnych sytuacjach, np. wtedy, gdy w atrakcyjnej formie będzie się chciało im podać coś za czym nie przepadają. Ponadto babeczki wyciągnięte z foremki można dawać dziecku w ramach uzupełnienia drugiego śniadania w szkole lub przedszkolu. To również dla dorosłych świetna przekąska w ramach przerwy na lunch czy też na kawę. Nakrywamy.pl podsuwa wiele możliwości kreatywnego wykorzystania formy do babeczek.