Podobne

Kulki ceramiczne

Kulki ceramiczne - czym są i jak ich używać?

 

Oferowane przez nas kulki ceramiczne to uniwersalne ciężarki do pieczenia. Służą do obciążania wypiekanego ciasta w celu zapobiegania wybrzuszeniom i pękaniu. Są niezwykle praktyczne przy pieczeniu ciasta francuskiego i kruchego. Sprawdzają się też świetnie w wypiekaniu babeczek i tartaletek. Ich zastosowanie jest banalnie proste. Na rozwałkowanym i wyłożonym w formie cieście wystarczy położyć pergamin lub papier do pieczenia, a na nim równomiernie rozłożyć kulki. Wszystkie ciężarki są identycznej wagi i wielkości, dzięki czemu gwarantują jednolite obciążenie całej powierzchni ciasta i w efekcie, równomierne wypieczenie. 

 

Dlaczego warto kupić kulki ceramiczne do pieczenia?

 

Oprócz gwarancji równomiernego obciążenia wypiekanego ciasta, dzięki któremu Twoje wypieki zawsze będą idealne, za zakupem kulek ceramicznych do pieczenia przemawia jeszcze kilka innych aspektów. Po pierwsze, przy użyciu w kuchni są one praktycznie niezniszczalne, jednorazowo zakupione mogą więc służyć bez końca. Po drugie, są skuteczniejszą i rozsądniejszą alternatywą dla suchej fasoli, grochu czy ryżu, stosowanych zazwyczaj do obciążania ciasta. Stosując je, nie marnujesz żywności, a same w sobie są także produktem naturalnym, niewpływającym negatywnie na środowisko. Po trzecie, kulki ceramiczne do pieczenia nie pozostawiają żadnego zapachu.

 

Kulki ceramiczne w praktyce

 

Jeśli nie przygotowujesz zbyt często wypieków wymagających obciążania ciasta, to dedykowane do tego ciężarki mogą wydawać się zbędnym gadżetem. Wbrew pozorom, nadal warto mieć je pod ręką. Zarówno ciasto francuskie, kruche, jak i wszelkie tartaletki czy babeczki nie są wypiekami najprostszymi. Jeśli przygotowujesz je rzadko i nie masz zbyt dużej wprawy, to ceramiczne kulki do pieczenia mogą znacznie ułatwić Ci zadanie. Obciążą równomiernie ciasto, dzięki czemu zachowa ono oczekiwany kształt i nie ulegnie pęknięciu, a dzięki akumulacji ciepła zadbają też o jego odpowiednie wypieczenie. To rozwiązanie, które powinien mieć w kuchni każdy miłośnik domowych wypieków.

 

Kulki ceramiczne do pieczenia jako prezent

 

Kulki do obciążania ciasta można spotkać także pod nazwą groch ceramiczny. Mają one wiele zalet i mogą służyć przez długie lata. Ułatwiają przygotowywanie delikatnych wypieków. Są też bardzo łatwe w czyszczeniu. Sprawdzą się świetnie jako niecodzienny i praktyczny prezent dla wszystkich pasjonatów wypieków. Nie są jedynie wymyślnym gadżetem. To naprawdę praktyczny drobiazg, który ułatwia pracę z delikatnym ciastem. Jako prezent mogą stanowić też inspirację do poszerzania swoich umiejętności. Co więcej, przechowywane w szklanym pojemniku są ciekawą i niebanalną ozdobą, która świetnie pasuje do każdej nowoczesnej kuchni.