Podobne

Deski do pizzy

Deski do pizzy - do gotowania w domu

Ostatnie kilkanaście miesięcy zmusiło nas do pewnej zmiany w codziennym funkcjonowaniu. Ograniczone zostały możliwości spożywania posiłków, przez co musieliśmy polegać na dostawach i przyrządzaniu posiłków własnoręcznie. Z pewnością bardzo dużym plusem jest popularność gotowania trudniejszych potraw niż makaron z kurczakiem. Takim przykładem jest pizza. Pozornie jej wykonanie wygląda dość prosto, jednak przygotowanie samego ciasta własnoręcznie może być naprawdę dużym wyzwaniem. Deski do pizzy podkreślą doskonałe zwieńczenie trudów w kuchni, aby można było cieszyć się smakiem oraz charakterystycznym zapachem w gronie najbliższych, który poczują się niczym w restauracji na południu Półwyspu Apenińskiego.

 

Deska do pizzy i nie tylko!

Okrągły kształt oraz rozmiary przypominające te z restauracji mogą sugerować, że deska do pizzy nie ma innych zastosowań, niż podawanie tradycyjnej włoskiej potrawy. Nic bardziej mylnego. Inaczej niż przy doborze właściwego kieliszka do wina nie będzie żadnym faux pas położenie innych potraw. Deska do pizzy może równie dobrze służyć jako sposób podania przystawek przy romantycznej i wykwintnej kolacji. Wspólne oglądanie meczu z kumplami i kabanosy i miski z chipsami na desce? Żaden problem. Jak widać, deska ta może służyć w wielu celach, a nie tylko i wyłącznie przy domowym wykonywaniu pizzy.

 

Deska na pizzę - szeroki wybór

Czym powinna charakteryzować się deska na pizzę? Przede wszystkim dopasowaniem do potrzeb domowników. Młoda para w wynajętym mieszkaniu ma mniejsze potrzeby niż rodzina z trójką dzieci. Z tego powodu przygotowano deski o różnych średnicach. Umożliwia to zakup takiej, która z miejsca stanie się integralną częścią wyposażenia kuchennego, a nie zagracającym przestrzeń przedmiotem. Przenoszenie jej z miejsca na miejsce nie stanowi żadnego problem, ponieważ deska na pizzę wyposażona jest w ergonomiczny uchwyt. Daje nam to łatwość w przemieszczaniu się z deską, jak również brak możliwości poparzenia się gorącym ciastem.

 

Jak zadbać o deski do pizzy?

Jako produktu wykonanego z najwyższej jakości drewno dębowe, deski do pizzy nie należy wkładać do zmywarki, tylko myć ręcznie, najlepiej przy użyciu możliwie jak najłagodniejszych detergentów. Jeżeli chodzi o odpowiednie przygotowanie i konserwację, to należy nasączyć drewno naoliwić i pozwolić, aby chłonęło ten olej przez kilka dni. Dzięki takim zabiegom, będziemy mogli cieszyć się pięknym wyglądem oraz funkcjonalnością deski do pizzy przez jeszcze dłuższy czas.