Podobne

Nożyczki do pizzy

Nożyczki do pizzy - więcej niż ciekawy gadżet

Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się jedynie ciekawą nowinką, nożyczki do pizzy to tak naprawdę bardzo praktyczne akcesoria kuchenne. Idealne dla każdego miłośnika pizzy, świetne jako prezent. Wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, ostre i trwałe. Dzięki specjalnemu kształtowi ostrza z łatwością pokroisz nimi perfekcyjnie każdą pizzę, zarówno tę na cienkim, jak i grubym cieście. Nożyczki te wyposażono także w specjalną łopatkę, która pozwala szybko i sprawnie nakładać pokrojone kawałki. Zaskakująco wygodne i praktyczne. Z powodzeniem mogą służyć też jako uniwersalne nożyczki do kuchni. Każdy produkt objęty gwarancją!

Dlaczego warto mieć nożyczki do krojenia pizzy?

Jeśli pizza często gości na Twoim stole, to z pewnością wiesz, jak uciążliwe potrafi być momentami jej krojenie. Przy porcjowaniu gorącej pizzy bardzo łatwo się poparzyć, przez co perfekcyjne podzielenie ulubionego dania jest często wręcz niemożliwe. Nożyczki do krojenia pizzy znacznie ułatwiają ten proces, są też jednocześnie poręczna łopatką do nakładania kawałków. Minimalizują więc ryzyko poparzenia, a dodatkowo są banalnie proste w utrzymaniu czystości. Nie są nożem, który może uszkodzić powierzchnię, na której kroisz. Pozwalają więc porcjować pizzę bezpośrednio na blaszce, formie do pieczenia czy silikonowej macie. 

Skąd wziął się pomysł na nożyczki do pizzy?

Co ciekawe, krojenie pizzy nożyczkami ma swoje korzenie we Włoszech. Włoskie pizzerie serwujące specyficzne, prostokątne pizze takie jak Pizza al Taglio lub Pizza Bianca alla Romana od lat używają do krojenia właśnie nożyczek. Wszystko dlatego, że są one znacznie wygodniejsze i pozwalają sprzedawać pizzę na wagę, w kawałkach różnej wielkości (w zależności od preferencji Klienta). Metodę tę można spotkać w lokalach serwujących tradycyjną Pizzę Rzymską na całym świecie. Nożyczki dedykowane do porcjowania pizzy nie są więc wcale nowoczesnym wymysłem, a praktycznym i zakorzenionym w tradycji narzędziem. 

Nożyczki do krojenia pizzy czy nóż do pizzy?

Ciężko zaprzeczyć temu, że tradycyjny nóż do pizzy jest rozwiązaniem bardzo wygodnym. W przeciwieństwie do nożyczek nie pozwala jednak kroić bezpośrednio na blaszce czy w formie. Wymaga też nieco wprawy i o ile sprawdza się świetnie w krojeniu pizzy neapolitańskiej, to z pizzą rzymską czy inną, na nieco grubszym cieście, może mieć już problem. Nożyczki poradzą sobie perfekcyjnie z każdym rodzajem ciasta, z łatwością pokroisz nimi nie tylko każdą pizzę, ale też foccacię, quesadille, chlebki naan czy podpłomyki. Będzie to też ciekawy gadżet, którym z pewnością zaskoczysz swoich znajomych.