Podobne

Łopatki do pizzy

Łopatki do pizzy - w trosce o bezpieczeństwo

Przygotowywanie potraw z wykorzystaniem pieca bądź piekarnika zawsze wiąże się z ryzykiem. Jedno przypadkowe dotknięcie może spowodować poparzenie, które oprócz bólu może pozostawić długotrwały ślad na skórze. Z tego powodu powstały łopatki do pizzy. Przy ich odpowiednim wykorzystaniu, wyjmowanie tradycyjnej włoskiej potrawy z pieca i piekarnika jest proste i bezpieczne. Ryzyko poparzenia zostaje ograniczone do minimum, a smak w żaden sposób nie zostaje zmieniony. Łopatki do pizzy to obowiązkowy dodatek do wyposażenia kuchni dla wszystkich osób, które regularnie poświęcają swój czas na przygotowanie tej włoskiej potrawy.

 

Łopatka do pizzy - wiele zastosowań

Oczywiście liczba akcesoriów kuchennych w niemal każdej kuchni jest w pewien sposób ograniczona, dlatego warto znaleźć takie przedmioty, które mogą okazać się niezwykle użyteczne w więcej, niż w tylko jednej sytuacji. Łopatka do pizzy z pewnością może służyć do znacznie większej liczby czynności, niż tylko i wyłącznie wyciąganiu gorącego ciasta z rozgrzanego piekarnika. Niektóre z modeli z pewnością sprawdzą się jako naczynie do podawania przystawek przy okazji zapraszania gości. Deska do pizzy może zamienić się w deskę serów lub deskę wędlin i kiełbas.

 

Drewniana łopatka do pizzy - elegancja w każdym calu

Dobrym przykładem wykorzystania na wiele sposobów jest drewniana łopatka do pizzy. Przede wszystkim umożliwia bezpieczne i łatwe wkładanie pizzy do rozgrzanego piekarnika oraz późniejsze wyjmowanie. Może być ona również wykorzystywana przy okazji używania kamieni do pieczenia. Ze względu na połączenie funkcjonalności z odpowiednim wyglądem, drewniana łopatka do pizzy może równie dobrze służyć także do wystawienia innych swoich potraw, przede wszystkim przystawek. Należy także pamiętać, że konieczne jest ręczne mycie drewnianej łopatki, najlepiej przy użyciu łagodnych detergentów.

 

Metalowa łopatka do pizzy - funkcjonalność na pierwszym miejscu

Jeżeli szukamy jeszcze bardziej profesjonalnego rozwiązania, to metalowa łopatka do pizzy będzie idealnym wyborem. Połączenie metalu z wykonaną z dębowego drewna rękojeścią zapewnia doskonałą izolację ciepła. Długość łopatki zapewnia ochronę także przed gorącym powietrzem wydobywającym się z piekarnika. Miłośnicy włoskiej pizzy z pewnością docenią elegancki design, solidną konstrukcję, oraz precyzyjne wykonanie. Metalowa łopatka do pizzy powinna zostać posypana mąką przed wyjęciem ciasta z piekarnika bądź pieca.