Porcelana RETSCH ARZBERG Germany

Naczynia porcelanowe są bardzo wytrzymałe, kunsztownie wykonane i eleganckie - świetnie nadają się do ozdabiania stołów nie tylko od święta, ale również na co dzień. Są pięknym wykończeniem codziennych obiadów, doskonale sprawdzają się w przypadku serwowania kawy czy herbaty gościom, a do tego cieszą oko!

Serwisy z porcelany

Na stronie Nakrywamy można znaleźć piękne, zdobione naczynia porcelanowe w różnych zestawach z serii Retsch Arzberg. Wyroby niemieckie charakteryzują się niezwykłą precyzją wykonania i najwyższą jakością. Choć w społeczeństwie panuje przekonanie, iż nie wolno porcelany myć w zmywarce, czy też używać naczyń porcelanowych w mikrofalówkach, naczynia z serii Retsch Arzberg są produktami przystosowanymi między innymi i do tych funkcji. Dzięki temu świetnie sprawdzają się w nowoczesnych domach, w których dużą rolę odgrywa nie tylko estetyka wykonania poszczególnych elementów zastawy stołowej, ale również jej funkcjonalność. 

Retsch Arzberg

Porcelana Retsch Arzberg to kwintesencja niemieckiego talentu do wykonywania rzeczy trwałych, pięknych i kunsztownych. W tej serii znajdziemy wiele ciekawych propozycji serwisów kawowych, obiadowych oraz kawowo-obiadowych z misternymi zdobieniami - każdy z nich jest opatrzony romantycznymi nazwami, takimi jak Castello, Flirt, czy Hawaii. Większość zestawów z tej serii składa się z kompletu filiżanek, spodków, talerzy głębokich i obiadowych oraz deserowych, doskonałych dla ugoszczenia sześciu osób. To zestawy idealne na prezent dla bliskich - niezobowiązujące, piękne, a ze względu na wyjątkowe zdobnictwo - nie narzucające konkretnego stylu czy kolorystyki, choć z pewnością ubarwiające każdy stół. Serwisy obiadowe i kawowe Retsch Arzberg to wyroby proste, o klasycznym okrągłym kształcie, w standardowych rozmiarach. Tym, co wyróżnia je spośród innych kompletów porcelany dostępnych na Nakrywamy jest z pewnością ich wyjątkowe zdobnictwo, nawiązujące do motywów kwiatowych, abstrakcji, czy ciekawych kolorów. Znajdziemy tam zarówno stonowane, dyskretne wzory, identyczne na filiżankach i na talerzach, jak też i talerze dopasowane stylistycznie, lecz zupełnie inne pod względem koloru od filiżanek z tego samego kompletu. 

Wyjątkowa porcelana nie tylko od święta

Porcelana Retsch Arzberg jest doskonała nie tylko na prezent, ale także jako uzupełnienie codziennych posiłków z rodziną. Świetnie prezentuje się w szklanej gablotce w jadalni, dodając charakteru całemu wnętrzu, a na stole pozwala zapomnieć o misternych dekoracjach, które miałyby go ubarwić. Porcelana ta jest świeża, kwiatowa, wiosenna i doskonale zaprezentuje się na świątecznym stole, gdy będziemy przyjmować większą liczbę gości. Ze względu na wysoką trwałość i walory użytkowe, takie jak możliwość używania w mikrofalówce i mycia w zmywarce, będzie niezastąpiona również w codziennych domowych obiadach. Dlaczego mielibyśmy sobie odmawiać przyjemności picia kawy z pięknej filiżanki na co dzień, mając pod ręką tak piękne, porcelanowe wyroby z niemieckich pracowni ceramicznych?