• z 2
  • z 2

Porcelana WAZA

Porcelana jest najbardziej szlachetnym tworzywem, z którego produkuje się piękne, ozdobne naczynia tworzące całe zdobione serwisy obiadowe i kawowe. Są one idealnym uzupełnieniem codziennego posiłku dla całej rodziny lub wykwintnych przyjęć serwowanych w większym gronie. 

Dlaczego akurat porcelana?

Naczynia wykonane z porcelany wysokiej jakości zachowują wysoką odporność na nasiąkanie barwnikami i zapachami, a także na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. To bardzo ważne, gdyż współcześnie w wielu gospodarstwach domowych używa się zmywarek do mycia naczyń, a także stosuje agresywne środki myjące. Porcelana Waza jest idealnym przykładem długowiecznego produktu - który bez wahania można podarować komuś w prezencie lub sprawić sobie ekskluzywną zastawę stołową i korzystać z niej każdego dnia, podczas wspólnych rodzinnych posiłków! Porcelanowe naczynia są szlachetne, trwałe, a przede wszystkim - piękne. Doskonale komponują się z każdym rodzajem dekoracji stołowej i pięknie eksponują podawane potrawy. Misternie zdobione brzegi naczyń dopasowane do stylistyki mieszkania oraz stołu wspaniale podkreślą charakter uroczystości, podczas której zostaną zaserwowane wykwintne dania. 

Porcelana Waza

W serwisie Nakrywamy dostępne są komplety naczyń obiadowych oraz kawowych, a także serwisy obiadowo-kawowe. Dzięki takim kompletom można bez problemu ugościć 6 lub 12 gości, serwując każdemu z nich jednakowe nakrycie. Porcelana Waza charakteryzuje się oprócz wysokiej trwałości i jakości wykonania, bardzo specyficznym zdobnictwem. Są to w większości klasyczne, okrągłe lub kwadratowe naczynia, na których wymalowano delikatne wzory - motywy roślinne, kwiatowe lub geometryczne. W serwisach kawowych oprócz standardowych filiżanek ze spodeczkami, znajdziemy także dzbanki do kawy i herbaty, mleczniki, a także cukiernice. W serwisach obiadowo-kawowych znaleźć można dodatkowo talerz głębokie, płytkie, deserowe oraz wazy na zupy. Produkty z serii Waza to przede wszystkim biała porcelana w klasycznych kształtach, z delikatnymi zdobieniami wokół rantów, w kolorach złota, srebra, czerni oraz bieli. 

Serwis obiadowy na co dzień i od święta

Serwis kawowy lub obiadowy może być świetnym podarunkiem dla osób, którym chcemy sprawić ponadczasowy, długowieczny prezent z ważnej okazji, a przy okazji - klasyczny, nie powodujący kłopotu. Warto sprawić sobie porządny, porcelanowy serwis do wspólnych rodzinnych obiadów czy popołudni spędzanych z rodziną przy kawie w niezobowiązującej atmosferze. To, w czym pijemy kawę i spożywamy posiłki ma bardzo duże znaczenie dla atmosfery tych chwil, oraz dla naszego własnego poczucia estetyki. Dlaczego mielibyśmy na co dzień nie jadać jak królowie - w porcelanowej zastawie wysokiej jakości? Każdy dzień spędzany z rodziną warto celebrować wspólnymi posiłkami, tworzonymi z jak największą dbałością o detale - i takim właśnie detalem na każdym wspólnym stole powinna być porcelana Waza - doskonała na co dzień i od święta! Serwis Nakrywamy zadba o to, by codzienne posiłki stały się świętem!