• z 3
  • z 3

Akcesoria do tortów

Akcesoria do tortów, które mogą okazać się bardzo przydatne

Zanim zacznie się samodzielne wypiekanie tortów, z całą pewnością warto zastanowić się nad tym, jakie akcesoria będą szczególnie do tego przydatne. Bez nich trudno byłoby osiągnąć wymarzony efekt. Warto wyposażyć w nie swoją kuchnię już odpowiednio wcześniej. Akcesoria do tortów warto nabyć również przy przeprowadzce, aby wyposażyć swoją kuchnię od A do Z. Które z nich będą szczególnie polecane? Warto to sprawdzić! Choć wiele zależy od indywidualnych potrzeb, z całą pewnością podstawowe akcesoria do wypieków sprawdzą się w każdym przypadku!

Akcesoria do robienia tortów - silikonowe stolnice

Nic tak nie ułatwia pracy podczas wypiekania, jak właśnie silikonowe stolnice. To są właśnie podstawowe akcesoria do robienia tortów. Dlaczego taka stolnica pełni tak ważną rolę? Przede wszystkim idealnie przywiera do każdej powierzchni, a więc można wypiekać na każdym rodzaju blatu. Oprócz tego silikonowa powłoka w pełni zapobiega przywieraniu ciasta do jej powierzchni, co sprawia, że nie ma żadnego problemu z przenoszeniem tortów na inne tacki i brytfanki. Wiele rodzajów stolnic posiada dodatkowo zaznaczone wymiary, co ułatwia uzyskanie tortu o podanej wielkości.

Narzędzia do tortów niezbędne do dekoracji

Oczywiście niezbędne będą również narzędzia do tortów, które w późniejszym etapie wypiekania, pomagają pięknie udekorować każdy tort. W końcu jego zewnętrzny wygląd również jest bardzo ważny! W tym przypadku na jakie narzędzia koniecznie należy zwrócić swoją uwagę? Na pewno strzałem w dziesiątkę będzie dekorator, który pomoże uzyskać nawet najbardziej szczegółowe i drobne detale. Taki dekorator posiada cały zestaw nakładek, dzięki którym można uzyskać wymarzony kształt, na przykład przy formowaniu małych bez lub innych elementów ozdobnych, które znajdą się na torcie.

Narzędzia do tortów - szablony i rękawy cukiernicze

Dekoratory to niejedyne narzędzia do tortów, które wykorzystać można podczas ozdabiania powierzchni swoich słodkich wypieków. Idealnie w tej kwestii sprawdzą się również wszelkiego rodzaju szablony, oraz rękawy cukiernicze, które pozwalają na precyzyjne nakładanie kremu lub lukru. Sprawdzi się to zwłaszcza wtedy gdy przygotowuje się wypieki na zamówienie, oraz na ważne okazje. Jaką rolę natomiast będą pełnić szablony? Przy ich pomocy można odsypać dowolny kształt na powierzchni swojego tortu, ponieważ posiadają one wycięte już motywy. Wystarczy posypać taki szablon cukrem pudrem, albo kakao, aby uzyskać niepowtarzalny efekt.