Co przygotować na przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

14 / 02 / 2022

Urodziny dziecka to jedno z bardziej emocjonujących wydarzeń dla dziecka. Warto poprzedzić ten dzień zaplanowaniem przygotowań - nie tylko atrakcji dla najmłodszych, ale i przekąsek na tę okoliczność. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek i przepisów, które warto wypróbować!

Spis treści:

  1. Zadbaj o różnorodność przekąsek
  2. Jak zachęcić dzieci do jedzenia owoców podczas przyjęcia urodzinowego?
  3. Finezyjne muffinki zawsze na czasie
  4. Tort to podstawa podczas urodzin dziecka
  5. Jakie gadżety warto posiadać podczas wyprawiania urodzin?

Zadbaj o różnorodność przekąsek

Urodziny Twojego dziecka to szczególny moment w ciągu roku. Z reguły wiąże się to z wyprawieniem choćby drobnego przyjęcia w stylu kinderbalu nie tylko dla Twoich pociech, ale i przyjaciół z przedszkola czy szkoły. Przygotowanie poczęstunku na tę okoliczność to absolutna konieczność. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że dość powszechnym problemem po takim dniu mogą być dolegliwości bólowe u malucha, jeśli sięgał po słodycze w zbyt dużej ilości. O ile w codziennych warunkach takie słodkości są zazwyczaj wydzielane przez rodziców, tak w przypadku spotkania urodzinowego ciężko zadbać o taki nadzór. Mamy jednak na to sposób! Podczas przygotowywania dziecięcego menu zatroszcz się o zachowanie różnorodności i włącz do tego jadłospisu także owoce!

Jak zachęcić dzieci do jedzenia owoców podczas przyjęcia urodzinowego?

Większość dzieci mając do wyboru zjedzenie owoców lub czegoś słodkiego wybierze właśnie to drugie. Można jednak łatwo to zmienić w kilku prostych krokach. Jednym z pomysłów może być zaserwowanie owoców w finezyjnych kształtach dzięki umiejętnemu pokrojeniu ich - takie efektowne zaprezentowanie ich w na salaterkach podniesie ich wizualne walory. Powinno się to przełożyć na na większe zainteresowanie wśród małych gości. Jeżeli wiesz, że w ich gronie są osoby wybitnie niechętne do sięgania po owoce - możesz np. polać je symbolicznie polewą czekoladową oraz oprószyć wiórkami kokosowymi. Taki prosty zabieg zdecydowanie poprawi zarówno walory smakowe jak i wizualne owoców.

Zachęć dzieci do samodzielnego przyrządzania przekąsek

W większości przypadków dzieci chętnie podejmują "dorosłe prace" w ramach naśladownictwa rodziców. Warto wykorzystać to także podczas przyjęcia urodzinowego. Możesz np. zaproponować wspólne wykonanie szaszłyków - ale tych nietypowych, bo z owoców! W gronie dzieci zawsze znajdzie się ktoś, kto nie przepada np. za smakiem pomarańczy, arbuza, czy kiwi. Warto zatem zachęcić małych gości do przyrządzania szaszłyków owocowych. Każdy będzie miał szansę skomponowania dla siebie takiej przekąski.

Wprowadź w życie powyższe propozycje, aby zachęcić dziecko do jedzenia owoców!

Finezyjne muffinki zawsze na czasie

Kolorowe muffinki z nadzieniem sprawdzą się na każdą okazję - warto po nie sięgnąć także na okoliczność dziecięcych urodzin. Masz tutaj ogromną dowolność w kwestii wyboru nadzienia. Może to być np. standardowy krem czekoladowy, albo mus owocowy czy też bakalie. Katalog możliwości jest naprawdę spory, co powinno ułatwić Ci przygotowanie zróżnicowanych przekąsek. Przygotowując muffiny możesz wprowadzić łatwą dywersyfikację. Warto podzielić przygotowaną porcję na kilka mniejszych. Do każdej z nich możesz dodać np. inny barwnik spożywczy, który będzie także stanowił podpowiedź w kwestii nadzienia. Walory wizualne będą naprawdę efektowne, a dzieci z pewnością będą zachwycone tym pomysłem! Po upieczeniu wierzch takich muffinek możesz sięgnąć po polewę na wierz, którą dodatkowo możesz oprószyć bakaliami, kolorową posypką czy innymi dodatkami.

Tort to podstawa podczas urodzin dziecka

Powyższe propozycje to sugestie dotyczące smacznych i efektownych przekąsek na urodziny Twojej pociechy. Punkt kulminacyjny będzie tutaj jednak stanowić tort. Zdmuchiwanie świeczek wraz z wizualizacją marzenia to mocno zakorzeniona tradycja towarzysząca nam od pokoleń. Aby zapewnić jak najlepsze wspomnienia i element zaskoczenia - dobrym pomysłem będzie tutaj przygotowanie finezyjnego tortu z motywem np. ulubionego bohatera z bajki. Dzięki temu sprawisz na twarzy swojego dziecka zaskoczenie i radość. Inwestycja w takie niezapomniane chwile z dzieciństwa są godne naśladowania!

Jakie gadżety warto posiadać podczas wyprawiania urodzin?

Przed przystąpieniem do przygotowań warto sporządzić listę niezbędnych akcesoriów, które okażą się przydatne podczas pracy. Jeżeli zdecydujesz się na przygotowanie muffinek - warto kupić kolorowe i foremki papierowe. Dzięki niemu przekąski będą prezentować się o wiele ciekawiej niż bez nich. Kolorowe słomki do soków, kubeczki, talerzyki - to tylko z pozoru detale, które jednak w finalnym rozrachunku przyczynią się do tego, że wszystkie przyrządzone przez Ciebie przekąski będą prezentować się o przyjemniej dla oka.

Zatroszcz się o jak najlepsze wspomnienia z dziecięcych urodzin! Z pewnością będą towarzyszyć Twojemu dziecku przez długi czas - warto zadbać o to, aby okrasić ten dzień wyjątkowymi przekąskami, które będą smaczne i zdrowe! Z których podpowiedzi skorzystasz w pierwszej kolejności?