• z 2
  • z 2

Formy silikonowe

Jakość i szerokie wykorzystanie

Wybór forem jest często problematyczny. Należy się zastanowić do czego forma jest potrzebna, a także czy będzie się chciało ją przechowywać w lodówce, bądź zamrażarce. Jeśli tak to wybór silikonowej wydaje się najlepszą opcją. 

Formy silikonowe - przechowywanie w lodówce i pieczenie w wysokiej temperaturze

Silikon jest niezwykle elastycznym materiałem, który odporny jest zarówno na niską jak i wysoką temperaturę. Ciasto często trudno wydobyć z blachy, bywa, że przywrze do niej i konieczne jest wykrawanie go z blachy po kawałku. Oczywiście jeśli ma się do czynienia z wysokiej jakości formą metalową nie ma takiego problemu. Niemniej jednak w przypadku form silikonowych jest najmniej prawdopodobne by komuś nie udało się wyciągnąć z niej ciasta. Z tych względów formy silikonowe są bardzo interesującą opcją do zakupu. 

Formy silikonowe posłużą na wiele lat

Formy silikonowe są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego z pewnością posłużą na wiele lat. Można je myć w zmywarce, co jest dużym ułatwieniem. Występują w różnych kształtach, co pozwala na wykorzystanie ich w ramach imprez tematycznych, a także przyjęć organizowanych dla dzieci. 

Formy silikonowe - rodzaje

Przede wszystkim warto wyróżnić tradycyjne formy silikonowe, tortownice i formy na ciasto. Jednak dużym powodzeniem cieszą się również formy na babeczki, które najłatwiej jest nałożyć do silikonowych forem, a także je z nich wyciągnąć. Ponadto małe i duże foremki silikonowe pozwalające na tworzenie ciekawych kształtów zwierzątek również zasługują na uwagę. Takimi formami można się bawić wspólnie z dziećmi, napełniając je ciastem, a następnie obserwować wspólnie jak rosną w piecu. Wszystkie formy wykonane z silikonu są antypoślizgowe. Dzięki temu po wyjęciu babeczek nie trzeba obawiać się, że ześlizgną się z blatu. Zaletą forem z silikonu jest również to, że bardzo szybko stygną, wpływając również na stygnięcie ciasta, które można szybciej wyjąć z foremek. 

Na stronie nakrywamy.pl można znaleźć szeroki wybór forem silikonowych w różnych kształtach i kolorach, zachęcających dzieci do pieczenia ciast i ciasteczek. To z resztą duża frajda także dla dorosłych, którzy mogą nauczyć swoje pociechy, jak obchodzić się z piecem i jakich materiałów najbezpieczniej jest używać. Warto wybierać silikonowe formy, które są nietoksyczne i nie pochłaniają zapachu potraw. Jakość i szerokie wykorzystanie forem silikonowych sprawia, że koniecznie trzeba je mieć w swojej kuchni. Można w nich również przyrządzać galaretki, pianki, a także tworzyć kostki lodu.