Podobne

Korki do butelek

Korki do butelek - utrzymaj smak na dłużej!

Bardzo często zdarza nam się sytuacja, w której nie jesteśmy w stanie wypić całej butelki wina lub szampana w czasie jednego wieczoru. Po odkorkowaniu butelki nie możemy zamknąć jej w ten sam sposób ze względu na konstrukcję butelki oraz zbyt duże ciśnienie. Korki do butelek pozwalają na hermetyczne zamknięcie wina lub szampana. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się pysznym smakiem naszego ulubionego trunku nawet kilka dni po otwarciu. Oprócz tego, korki do butelek uszczelniają szyjkę butelki oraz uniemożliwiają jakiekolwiek przeciekanie. To wszystko sprawia, że powinny się one znaleźć w każdej kuchni!

Korek do butelki - pasujący do każdego trunku

Nawet przy okazji pozornie drugorzędnych akcesoriów jak korek do butelki, niezwykle ważne są wrażenia wizualne. Jeżeli chcemy zakupić jakikolwiek produkt, szczególnie jeżeli chodzi o sprawy związane z winem, powinniśmy zwrócić uwagę na jego estetykę oraz dopasowanie do wnętrza kuchni lub jadalni, w których akcesoria do wszelkiego rodzaju alkoholi są przechowywane. Korek do butelki zazwyczaj charakteryzuje się prostym, minimalistycznym designem. Dzięki temu świetnie będzie komponować się nie tylko do wnętrza, ale również do każdej butelki, której zawartość będzie chronić przed szkodliwymi dla alkoholi procesami utleniania.

Z czego wykonany jest korek od butelki?

Oprócz właściwego designu, korek od butelki musi we właściwy sposób zachowywać się w interakcji z alkoholem. Z tego powodu musi być odporny na wilgoć oraz na jakiekolwiek deformacje. W przeciwnym razie szyjka butelki nie zostanie we właściwy sposób uszczelniona, przez co do alkoholu przedostanie się tlen - a tego przecież nie chcemy. Właśnie dlatego korek od butelki zazwyczaj jest wykonany z dwóch niezwykle popularnych w każdej kuchni materiałów - stali nierdzewnej oraz tworzywa sztucznego.

Korki do butelek - idealne na prezent!

Jeżeli szukasz upominku dla swoich przyjaciół lubujących się w smakach białych lub czerwonych trunków, korki do butelek mogą być świetnym pomysłem! Komponują się one właściwie z każdą butelką oraz wnętrzem, przez co stanowią znakomity, uniwersalny dodatek do wina wręczonego na urodziny lub inną okazję. Niektóre oferowane przez nas korki do butelek są już zapakowane w prezentowe pudełko. Należy tylko pamiętać o unikaniu mycia w zmywarce, żeby nie uszkodzić w jakikolwiek sposób korka, dzięki któremu będziemy mogli jeszcze dłużej cieszyć się smakiem swojego ulubionego trunku.