Podobne

Pompka do wina

Pompka do wina - dla wszystkich amatorów wina

Często spotykamy się z problemem zepsucia się wina już dzień po otwarciu. Nie każdy ma ochotę na picie całej butelki w trakcie jednego wieczoru, a chcielibyśmy móc delektować się wyjątkowym smakiem następnego dnia lub kilka dni później. W tym momencie bardzo ciekawym rozwiązaniem może okazać się pompka do wina. Dzięki niej możemy zachować aromat trunku znajdującego się w butelce na dłużej. Pompka do wina umożliwia przechowywanie go w lodówce nawet przez kilka dni.

Jak działa pompka próżniowa do wina?

Pompka próżniowa do wina przede wszystkim służy do usuwania nadmiaru powietrza z otwartej już butelki. To właśnie powietrze wchodzące w reakcje z trunkiem sprawia, że traci ono swoje właściwości, staje się bardzo nieprzyjemne w smaku i możliwie szkodliwie dla zdrowia. Pompka próżniowa do wina dzięki usunięciu powietrza opóźnia proces utleniania. Wystarczy zamknąć otwartą butelkę specjalnym korkiem próżniowym. Następnie należy umieścić pompkę na korek i kręcić do momentu, w którym całe powietrze znajdujące się w butelce zostanie wypompowane. Charakterystyczne kliknięcie będzie sygnałem, że możemy bezpiecznie schować wino do lodówki i cieszyć się jego smakiem również następnego wieczora.

Pompka do wina - szeroki wybór

Wszystkie elementy wyposażenia kuchennego, także tak drobne jak pompka do wina, powinny do siebie pasować zarówno stylem, jak również kolorystyką. W naszym sklepie znajdziesz bardzo duży wybór, dzięki czemu bez żadnego problemu dobierzesz ją pod wystrój swojego wnętrza. Pompka do wina może zostać wykonana przede wszystkim ze stali nierdzewnej oraz z tworzywa sztucznego. Należy zwrócić szczególną uwagę na kwestie utrzymywania jej w czystości - niektóre modele można wkładać do zmywarki, podczas gdy przy innych konieczne jest mycie ręczne.

Pompka do odciągania wina - idealny pomysł na prezent

Wśród naszych znajomych znajdziemy takie osoby, które bardzo dużo wiedzą o spożywanych przez nie trunkach i mają swoje ulubione smaki. To właśnie dla takich pasjonatów pompka do odciągania wina może być świetnym pomysłem na prezent. Łączy ona przede wszystkim funkcjonalność i częste użytkowanie ze znajomością hobby swoich najbliższych. Świetnie sprawdzi się ona w trakcie przygotowywania wszelkiego rodzaju imprez, kiedy chcemy degustować swoje ulubione trunki przez wiele godzin. Jeżeli nie znamy dokładnych smaków degustowanych przez naszych znajomych, wtedy dobrym pomysłem będzie taka pompka do odciągania wina, której kształt pozwala na dopasowanie się do niemal każdej butelki.