Otwieracz do piwa

Otwieracz do piwa - niezbędny w każdej kuchni

Według przeprowadzonych kilka lat temu badań Polacy są na trzecim miejscu w piciu piwa w całej Europie. Tylko Czesi i Niemcy spożywają więcej tego złotego trunku. Nie da się ukryć, ze otwieracz do piwa stanowi jedno z pierwszych akcesoriów po podstawowych sztućcach oraz naczyniach, które kupujemy do naszej kuchni. Chociaż złocisty trunek możemy kupować w puszce lub butelce, to jednak w miarę możliwości częściej wybieramy szkło. Odpowiedniej jakości otwieracz do piwa poradzi sobie bez najmniejszych problemów z każdą butelką zamykaną na kapsel.

Otwieracze do piwa - doskonałe na spotkanie z przyjaciółmi

Sobotnie popołudnie lub wieczór, grill zakończony oglądaniem meczu piłkarskiego lub innego wydarzenia sportowego w gronie znajomych to obraz doskonale znany wszystkim fanom sportu, których w Polsce znajdziemy bez liku. Takie wydarzenia to tylko jeden z powodów, dla których otwieracze do piwa cieszą się tak dużą popularnością. Nie należy jednak generalizować spożywania piwa tylko i wyłącznie do oglądania piłki nożnej. Bardzo dużo osób spotyka się i przez cały wieczór nie dotyka nawet tematu sportu. Dzięki coraz szerszemu wyborowi wariantów smakowych i bezalkoholowych bardzo dużo kobiet odnajduje swoje ulubione rodzaje, dzięki czemu otwieracze do piwa doskonale pasują niemal do każdej okazji.

Uniwersalne otwieracze do piwa

Charakterystyczny otwór na górze to coś, co wyróżnia otwieracze do piwa od innych akcesoriów kuchennych. Należy jednak zwrócić uwagę na jego wielofunkcyjność. Wiele z modeli oczywiście służy przede wszystkim do otwierania butelek kapslowanych, ale także dzięki ostremu zakończeniu świetnie nadadzą się do łatwego otwierania puszek oraz konserw. Z czego wykonane są otwieracze do piwa? Najczęściej możemy się spotkać z modelami ze stali nierdzewnej oraz tworzywa sztucznego.

Otwieracz do piwa - idealny na prezent

Twój przyjaciel wprowadził się do nowego mieszkania i organizuje parapetówkę? A może ktoś z Twoich najbliższych narzekał ostatnio, że nie może sobie poradzić z kapslowanymi butelkami? Otwieracz do piwa może być świetnym pomysłem na drobny upominek lub dodatek do większego prezentu. Przede wszystkim cechuje go funkcjonalność oraz częste użytkowanie. Warto również sprawdzić wcześniej wystrój kuchni, aby kupiony przez nas otwieracz do piwa dobrze pasował do stylu, w którym wnętrze kuchenne zostało zaaranżowane.