• z 3
  • z 3

Woki

Wok – patelnia uniwersalna

 

Zastanawiasz się, czy wok to patelnia, która znajdzie zastosowanie w Twojej kuchni? Oczywiście, że tak. Wok – patelnia, która w głównej mierze kojarzona jest z kuchnią azjatycką – w rzeczywistości nadaje się nie tylko do przygotowania pysznych dań kuchni chińskiej – z ryżem, warzywami i mięsem. Oryginalny wok to uniwersalne naczynie, dzięki któremu rozwiniesz swoje kuchenne możliwości oraz dasz upust kreatywności, przygotowując potrawy z całego świata, również nasze rodzime. Przy czym nie tylko to jest powodem, dla którego warto postawić na wok. Co jeszcze sprawia, że stał się on tak popularny?

 

Czym jest patelnia wok?

 

Wok to jedno z najstarszych naczyń do gotowania na świecie. Źródła podają, że już około tysiąc lat temu wykorzystany był w całych Chinach, stając się niezbędnym elementem każdej kuchni na Dalekim Wschodzie. Jako patelnia, wok ma zakrzywiony kształt, posiada kuliste dno oraz wysokie ścianki, które ułatwiają mieszanie i obracanie dań, zapobiegając wysypywaniu się składników poza naczynie. Ponadto wysokie ścianki wpływają także na szybkość podgrzania, skracając czas gotowania. To wielofunkcjonalne naczynie przeznaczone jest do gotowania na różnych urządzeniach – od kuchenek gazowych, po elektryczne i indukcyjne. 

 

Wok – jak korzystać z patelni?

 

Wok pozwala też na sporą dowolność. Nadaje się zarówno do gotowania – również na parze – jak i smażenia, także na głębokim tłuszczu. Nie jest to jednak konieczność, ponieważ wok w czasie smażenia wymaga w rzeczywistości tylko niewielkiej ilości oleju lub innego tłuszczu. Można wykorzystać go do ugotowania ryżu, makaronu, a nawet przygotowania zup. Powłoka antyprzywierająca odporna jest na zarysowania, dlatego łatwo dbać o czystość patelni, dzięki czemu towarzyszyć będzie Ci ona w kuchni przez wiele lat. Niektóre dostępne w naszej ofercie woki, w tym woki z aluminium czy żeliwa emaliowanego można myć w zmywarce. 

 

Profesjonalne woki w Nakrywamy.pl w niskich cenach

 

Tworząc bazę ofertową naszego sklepu, postanowiliśmy podjąć współpracę tylko z najbardziej rzetelnymi i specjalistycznymi producentami patelni wok i nie tylko. Jako że zależy nam na spełnieniu oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów, od lat stawiamy jedynie na tych, których woki wyróżnia wysoka jakość, idącą w parze z atrakcyjną ceną oraz zapewnioną gwarancją produktu. Sprawdź już dziś nasze woki oraz dostępne akcesoria, które uczynią Twoją kuchnię prostą i przyjemną. Serdecznie zapraszamy!