• z 21
  • z 21

Patelnie uniwersalne

Do smażenia i duszenia

Wybór odpowiedniej patelni jest niezwykle istotny, gdyż wiele potraw przyrządzanych jest właśnie na niej. Musi być to więc produkt wykonany z najwyższej jakości materiałów, które nie ścierają się i nie przenikają do pożywienia. W nakrywamy.pl mamy do zaproponowania właśnie takie patelnie.

Patelnie uniwersalne od producentów takich, jak: Gerlach, Tescoma, KönigHOFFER, BerlingerHaus czy Tefal nie powodują problemów w trakcie przyrządzania dań, co przekłada się na satysfakcję z gotowania oraz przyspiesza jego tempo. Patelnie wykonane są w większości z  kutego aluminium pokrytego innowacyjnymi powłokami. Zróżnicowana stylistyka pozwala na odnalezienie w ofercie wybranego, ulubionego wzoru wpisującego się w gusta klienta. Patelnie występują w kolorach: czerwonym, grafitowym, beżowozłotym czy czarnym. Wysoka funkcjonalność to w tym momencie podstawa, dlatego producenci wychodzą na przeciw oczekiwaniom klientów i oferują ciekawy design, który stanowi również funkcję dekoracyjną.

Proponujemy zarówno komplety patelni, jak i pojedyncze sztuki w różnych wymiarach. Wybór jest szeroki - od najmniejszych patelni o 20-centymetrowej średnicy, poprzez 24 cm, aż po 28 cm. Patelnie są solidne i stabilne. Jest to niezwykle istotne podczas gotowania, ponieważ zbyt lekka patelnia może się zsuwać z palnika. Tutaj nie ma tego problemu - producenci zadbali o to, aby użytkownik otrzymał produkt masywny, który spełni jego oczekiwania. Wiele z patelni posiada pokrywki z wygodnymi uchwytami - umożliwia to również duszenie mięsa. Patelnie uniwersalne mają wszechstronne zastosowanie, można ich użyć do przyrządzenia jajecznicy, kotletów, omletów, naleśników i wielu innych dań. Nasze patelnie zapewniają bezpieczne smażenie bez konieczności użycia tłuszczu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu powłok typu non-stick. Potrawy nie przywierają do dna, nie przypalają się i nie ma problemu z utratą smaku lub aromatu. Grube dno chroni również samą patelnię przed odkształceniami powstałymi w wyniku działania wysokiej temperatury czy też uszkodzeń mechanicznych.

Warto pamiętać, że patelnie najlepszych producentów są wysoce użyteczne i funkcjonalne. Większość modeli pasuje do wszystkich rodzajów kuchenek - z powodzeniem mogą być więc służyć w kuchni przez kilka lat i przyczyniać się do powstawania smacznych i zdrowych potraw.