• z 3
  • z 3

Patelnie żeliwne

Patelnia z żeliwa do wszystkich typów pieców

 

Poszukujesz niezawodnej i wytrzymałej patelni, dzięki której smażenie i gotowanie stanie się przyjemnością? Patelnie z żeliwa spełnią wszystkie Twoje wymagania. Żeliwo charakteryzują idealne właściwości termiczne. Dostępne w naszej ofercie patelnie z żeliwa nadają się do użytku na wszystkich rodzajach pieców. Dobrze sprawdzą się zarówno w przypadku płyt szklano-ceramicznych, jak i na płycie indukcyjnej, elektrycznej, gazowej, a nawet na tradycyjnym piecu kaflowym. Dzięki uchwytom wykonanym ze stali i żeliwa nasze patelnie śmiało wylądować mogą w piekarniku lub na grillu. Ale to nie wszystkie ich zalety!

 

Dlaczego warto wybierać patelnie żeliwne?

 

Żeliwo to materiał, z którego wykonywane są patelnie przeznaczone specjalnie dla koneserów i osób dbających o zdrowie. W przypadku smażenia i prażenia podtrzymują aromat potraw ze względu na swoje naturalne właściwości. Dania przygotowane w naczyniu żeliwnym wyróżnia wspaniałe bogactwo oryginalnych smaków, ponieważ to właśnie żeliwo jest jednym z najbardziej naturalnych materiałów, z których wykonuje się naczynia i akcesoria kuchenne. Ponadto patelnie żeliwne pokryte są ceramiczną nieprzywieralną powłoką odporną na zarysowania, do tego szybko się nagrzewają, a więc są niezwykle energooszczędne.

 

Patelnia żeliwna – tradycyjna, do naleśników, do grilla i nie tylko

 

Ponieważ patelnie żeliwne wykorzystywane są w kuchni od zarania dziejów, do tej pory opracowano wiele różnych kształtów patelni. Dostępne w naszej ofercie są patelnie płaskie, wysokie – do duszenia – patelnie grillowe, naleśnikowe, patelnia żeliwna do placków czy oryginalne woki. Wszystkie różnią się od siebie kształtem, ale nie tylko; różnice wystąpić mogą również w materiale, z którego wykonana została rączka, oraz w delikatnych zdobieniach. Smażenie w żeliwnych patelniach może wymagać nieco praktyki, jednak efekt nagradza naukę – gwarancją są zdrowe potrawy o znakomitym smaku i aromacie. 

 

Najlepsze patelnie żeliwne dla Twojej kuchni

 

W sklepie Nakrywamy.pl czeka na Ciebie ogromny wybór patelni żeliwnych, których producenci to mistrzowie w swoim fachu. Staub, Skeppshult, GSW czy Kuchenprofi to tylko niektórzy z nich. Jako dystrybutorom najlepszych produktów kuchennych, zależy nam na wysokiej jakości oferowanych przez nas produktów, aby każdy nasz Klient mógł cieszyć się w swojej kuchni tylko renomowanymi naczyniami. Dlatego szczerze zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą, która zawiera nie tylko patelnie żeliwne, ale także zestawy, w tym komplety żeliwnych garnków oraz pozostałe akcesoria kuchenne.