Woki

Wielu z nas po ciężkim dniu pracy z pasją oddaje się eksperymentom kulinarnym. Z chęcią odkrywamy nowe rozwiązania i smaki. Poszukujemy nowych składników i orientalnych przypraw. Kuchnia orientalna to nie tylko określone dodatki spożywcze, to również odpowiednio dobrany sprzęt i akcesoria kuchenne. Pomimo ich specjalnego przeznaczenia do określonej obróbki, mamy wobec nich takie same oczekiwania jak wobec innych sprzętów kuchennych. Powinny być one solidnie wykonane, odporne na drobne uszkodzenia wynikające z użytkowania oraz łatwe do czyszczenia i utrzymania w czystości. 

Wok to specjalne naczynie, które swoim wyglądem przypomina miskę. Wywodzi się z Chin, gdzie związany jest głównie ze smażeniem i szybkim przyrządzaniem potraw w ruchu. Dzięki swojemu kształtowi pozwala na niezwykle efektywną obróbkę cieplną przygotowanych w nim potraw. Ze względu na te cechy, Woki stały się niezwykle popularne w ostatnich czasach poza granicami kraju swojego pochodzenia.  Wielu europejskich producentów poszerzyło swoją ofertę o Woki i patelnie o naśladującym je kształcie. 

Woki i patelnie Wok, które znajdują się na nakrywamy.pl to akcesoria kuchenne wysokiej jakości i solidnym wykonaniu. Dostępne są modele klasyczne, o charakterystycznym dla Woka kształcie z praktycznymi uchwytami po bokach i te bliższe klasycznym patelniom.  Wśród nich znajdziemy opcje dopasowane do kuchenek gazowych, elektrycznych i ceramicznych oraz te dedykowane dla indukcji. Umożliwią szybkie przygotowanie potraw z maksymalnym wykorzystaniem energii cieplnej. Niektóre modele pokryte są powłoką antyadhezyjną. Zapobiega ona przywieraniu w trakcie smażenia, co może być szczególnie ważne dla osób stawiających pierwsze kroki w świecie kulinariów.

Woki będę także idealnym prezentem zarówno dla osób, które gustują w orientalnej kuchni oraz tych, którzy dopiero zaczynają swoje pierwsze przygody kulinarne. Niektóre pozycje można myć w zmywarce. Woki będą też stanowiły ciekawą alternatywę dla klasycznych patelni. Dzięki nim wprowadzimy szczyptę orientu do naszej codziennej kuchni. Będziemy mogli również z jego pomocą szybko przygotować zwykłe posiłki.

Dodatkowo łatwo utrzymać je w czystości. Dzięki temu czas w kuchni spędzimy głównie na przyjemności, a nie na obowiązkowym sprzątaniu i myciu naczyń.

W naszej kompleksowej ofercie każdy znajdzie pozycję dostosowaną do swoich potrzeb i preferencji. Wszystkie Woki objęte są dwuletnią gwarancję.