Noże do sera

Przyjemnie jest delektować się wysokiej jakości serem, próbować jego wykwintnych gatunków. Doskonale smakuje podany na eleganckiej desce, wraz z odpowiednio dobranym szlachetnym winem i świeżym, chrupiącym pieczywem. Taki zestaw to obowiązkowy element kuchni francuskiej czy włoskiej, coraz częściej króluje także na polskich stołach. Polacy są coraz bardziej świadomi tego jak komponować deski serów i jak należy je podawać. Aby jak najbardziej celebrować moment, gdy możemy zajadać się wybornym serem, warto pomyśleć o zakupie specjalnych noży do sera, które pomogą go pokroić i podać w elegancki sposób.

Jakie noże do serów warto zakupić?

Dostępne na rynku noże do serów dzielą się przede wszystkim na dwa rodzaje: noże do serów miękkich i noże do serów twardych. Niestety, krojenie niektórych gatunków sera gdy mamy pod ręką jedynie zwykłe noże kuchenne może być skomplikowane – krojony w ten sposób ser może się kruszyć lub rozmazywać. O ile przy robieniu prostych kanapek nie jest to problemem, to może przysporzyć nam nerwów, gdy pragniemy elegancko zaserwować deskę serów. Noże do sera twardego charakteryzują się specyficzną konstrukcją – ich trzonek jest zdecydowanie dłuższy niż ostrze. Czubek takiego noża powinien być ostry. Inaczej zbudowane są noże do sera miękkiego i pleśniowego. Tego rodzaju nóż jest cienki, posiada wydłużony kształt i charakterystyczne otwory w klindze, dzięki czemu poszczególne kawałki nie kleją się do siebie. Posiada również rozwidlenie na końcu, co sprawia, że możemy je łatwiej serwować.

Noże do serów w ofercie sklepu Nakrywamy.pl

Noże do serów w ofercie sklepu Nakrywamy.pl pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów, dzięki czemu mogą być Państwo pewni, że nabywają produkty najwyższej jakości. Posiadamy w ofercie szeroki asortyment noży do serów z różnych półek cenowych, dzięki czemu każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie.