Podobne

Formy do pralinek

Doskonałe własnoręcznie wykonane czekoladki

Wiele osób uwielbia czekoladę. Dobrym pomysłem na imprezę okolicznościową lub bez okazji jest wykonanie pralinek. Formy do pralinek umożliwiają wykonanie kształtów bardziej wymyślnych niż te, które można znaleźć na sklepowych półkach. Zatem wystarczy odpowiedni przepis i można zabierać się za wykonywanie doskonałych pralinek. 

Formy do pralinek przystosowane do przechowywania w lodówce 

Warto zauważyć, że aby wykonać pralinki trzeba po rozpuszczeniu czekolady i dodaniu do niej wybranych składników, włożyć ją do lodówki aby odpowiednio stwardniała. W taki sposób powstają pralinki domowej roboty. Ponieważ formy na pralinki posiadają dużą tolerancję jeśli chodzi o temperaturę, to doskonale się sprawdzają. Zakres od -40 do 230 stopni pozwala na szerokie zastosowanie forem na pralinki. 

Formy do pralinek - różnorodne kształty 

Wybierając firmy do pralinek warto zwrócić uwagę na wybór kształtów. Na nakrywamy.pl można wybrać naprawdę wymyślne formy. Przykładowo pralinki w formie telegramu są doskonałym pomysłem na prezent. Po wykonaniu odpowiedniej ilości liter, można umieścić je w specjalnie przygotowanym pudełku z przegródką, tak by można było utworzyć rzędy wyrazów, tworząc wybrane życzenia. Taki telegram na pewno przypadnie do gustu każdemu obdarowanemu. Czekoladki można wykonać również na imprezę okolicznościową np. urodziny dziecka. Wybór motywów zwierzęcych takich jak słonie, pieski, świnki czy kotki będzie doskonałym pomysłem. Również na organizowane Halloween można wykonać okolicznościowe czekoladki z duchami, które z pewnością bardzo szybko znikną czy to w ramach zabawy w cukierek albo psikus czy w ramach balu przebierańców. Można również zdecydować się na bardziej tradycyjne formy do pralinek np. owoce morza czy kwiatki, albo bardziej awangardowe w kształcie torebek i szpilek. Bogaty wybór wzorów pozwala wybrać coś odpowiedniego na każdą okazję, również święta. 

Inne zastosowanie form do pralinek - co tylko podpowie wyobraźnia

Brązowy kolor foremek od razu kojarzy się z pralinkami, trudno więc pomylić ich przeznaczenie, choć można je wykorzystać również do innych zastosowań. Dzięki formom do pralinek mogą powstać również wymyślne pianki lub galaretki, a także pieczone ciasteczka z czekoladą w środku. Możliwości zastosowania forem do pralinek właściwie ogranicza jedynie wyobraźnia. Takie pralinki mogą być dodatkiem do prezentu lub formą podziękowania dla gości na weselu. Wystarczy wybrać odpowiedni motyw i składniki, a resztę załatwi forma i lodówka, bądź forma i piekarnik.