Formy Wielkanocne

Tworzenie dekoracyjnych ciasteczek

Wielkanoc to czas, kiedy wiele osób zabiera się za tworzenie oryginalnych i  jadalnych ozdób, którymi chce się podzielić ze swoimi bliskimi i znajomymi. Formy Wielkanocne występujące w formie różnorodnych kształtów z tworzyw sztucznych są tu niezbędne. Oferowane są na stronie nakrywamy.pl. 

Formy Wielkanocne - wspólna zabawa rodziców z dziećmi 

Rodzice i ich pociechy często spędzają ze sobą zbyt mało czasu. Przygotowania do świąt Wielkanocnych i wspólne tworzenie dekoracji świątecznych jest pretekstem by pobyć razem i przy okazji świetnie się bawić. To zabawa nie tylko dla najmłodszych dzieci, ale również dla tych nieco starszych. Wspólne wykrawanie ciasteczek może być pretekstem do opowiadania różnych historii i degustacji już upieczonych ciasteczek. Dużą frajdę stanowi również ich dekorowanie. Podstawowym dodatkiem do babeczek typu muffin są papilotki, które posiadają wzór dedykowany świętom, np. znajdują się na nich kolorowe jajka, bądź zielona trawa. Udekorowane formy wielkanocne mogą trafić na Wielkanocne stoły. 

Formy Wielkanocne - charakterystyczne kształty i dekoracje 

Wybierając formy wielkanocne na nakrywamy.pl można znaleźć tradycyjne kształty i dekoracje. Są formy jajek, głów królików, baranki, motyle, kotki. Formy Wielkanocne nadają się zarówno do wykrawania kruchych ciastek maślanych, jak i piernikowych. Doskonałej jakości tworzywo z którego zostały wykonane formy Wielkanocne jest nietoksyczne i nie absorbuje żadnych zapachów.  

Formy Wielkanocne - kreatywna zabawa dla dzieci 

Tworzenie dekoracyjnych ciastek to rozwijająca i twórcza zabawa. Dzieci rozwijają umiejętności manualne, zdolności spostrzegawcze, kiedy odgadują, jakie zwierze znajduje się na ciasteczku, które właśnie wykroiły z ciastka.Taka zabawa buduje również wyobraźnię przestrzenną. Kreatywność jest rozwijana w warstwie dekorowania ciasteczek wielkanocnych. Mnogość ozdób pozwala tworzyć ciekawe dekoracje, które będą mogły znaleźć się zarówno na stole, jak i w Wielkanocnym koszyczku.  

Formy Wielkanocne to doskonały pomysł na uzupełnienie dekoracji z pisanek czymś równie kreatywnym, a do tego jednocześnie nadającym się do jedzenia. Warto wybrać formy Wielkanocne i razem z najmłodszymi dziećmi odkrywać świat zwierząt, a z tymi nieco starszymi spędzić więcej czasu na wspólnym pieczeniu. Dwustronne formy wielkanocne dają jeszcze więcej zabawy, a te które posiadają jedynie zarys kontur, dają największe pole do artystycznego potraktowania tematu Wielkanocy. Warto skorzystać z oferty na Nakrywamy.pl i uzupełnić kolekcję foremek do wykrawania.