Pomysły na porcelanowe prezenty dla miłośnika herbaty

19 / 09 / 2022

Czy jest ktoś, kto nie lubi herbaty? Czy na świecie istnieją ludzie, którzy nigdy herbaty nie próbowali? To chyba niemożliwe. Herbata stała się czymś znacznie więcej niż zwykłym napojem. To historia i pełna pasji przygoda. Dlatego na całym świecie ten aromatyczny napój ma tak wielu amatorów.

Spis treści:

  1. Serwisy kawowe dla miłośników herbaty? Czemu nie!
  2. Dzbanki porcelanowe. Na początek dobrego dnia
  3. Kubki porcelanowe. Niezastąpione dla każdego miłośnika herbaty

Serwisy kawowe dla miłośników herbaty? Czemu nie!

Herbata należy do najbardziej rozpowszechnionych napoi na świecie. Tradycja picia tego aromatycznego trunku liczy sobie tysiące lat i choć za ojczyznę herbaty uważa się Chiny, to w ciągu wieków podbiła ona niemal cały świat. Próżno dziś szukać miejsc, do których herbata nie dotarła. Rządzi niepodzielnie wśród gorących piasków pustyni, znajdziemy ją również w najzimniejszych zakątkach globu. Do szaleństwa zatracili się w niej Brytyjczycy, dając początek jednym z największych upraw herbacianych krzewów w Cejlonie, a kultura picia herbaty na Wyspach Brytyjskich osiągnęła iście królewski poziom. Choć nie każdy z nas znajduje czas na "Five O clock", czyli wywodzącą się właśnie z Wysp Brytyjskich tradycyjną przerwę na filiżankę herbaty, to z pewnością filiżanka aromatycznej herbaty stała się tradycją w każdym polskim domu. A jak już pić herbatę, to najlepiej w towarzystwie, a to z kolei doskonały pretekst aby sięgnąć po serwis kawowy. Ale jak to serwisy kawowe do herbaty? Jeśli można bez konsekwencji rozkoszować się konserwą turystyczną w domu, to i z piciem i serwowaniem herbaty z zestawu kawowego nie powinno być problemu. Zresztą, oba trunki pijemy z równym upodobaniem.

Dzbanki porcelanowe. Na początek dobrego dnia

Nie ma złego czasu na herbatę. Szybki kubek herbaty przed pracą, kojący nerwy aromatyczny obłok pary wydobywający się z ulubionej filiżanki podczas trudnych godzin w pracy. A po pełnym wrażeń i męczącym dniu nadchodzi czas na wieczorne dyskusje o sprawach bardziej i mniej ważnych lub na odrobinę tak potrzebnej samotności i ciszy. Dziś trudno sobie wyobrazić prawidłowe funkcjonowanie bez kubka pełnego herbaty. Nie można również zapomnieć o termosie wypełnionym gorącą herbatą w czasie jesiennej wędrówki w poszukiwaniu grzybów czy podczas wyprawy na ryby. Herbata towarzyszy nam każdego dnia, w wielu okolicznościach. Jednak najlepiej smakuje ta przygotowana z namaszczeniem w domowym zaciszu. Jednak czym byłaby filiżanka mocnej czarnej, kojącej zielonej czy aromatycznej herbaty z owocową nutą bez przygotowania jej w ulubionym porcelanowym dzbanku. Kształtne i poręczne dzbanki porcelanowe bez obaw mogą być ozdobą każdej kuchni, a jeśli trzeba, bez problemu zmieszczą się w szafce obok serwisu gotowego na każde herbaciane wyzwanie. Nie macie pomysłu na prezent? To może czas rozejrzeć się wśród porcelanowych dzbanków? Tak tylko podpowiadamy. Zawsze znajdzie się na nie dobre miejsce.

Kubki porcelanowe. Niezastąpione dla każdego miłośnika herbaty

Wśród najlepszych prezentów dla miłośników herbaty niepodzielnie panują kubki porcelanowe. I wcale nie chodzi o to, że zarówno herbata i porcelana pochodzą z dawnych czasów z równie dawnych Chin. Jednak nie ulega wątpliwości, że to połączenie idealne i tak naturalne jak morze i plaża czy dzień i noc. Stylowe kubki z porcelany są trwałe, ładne i wprost stworzone do aromatycznej herbaty. Tradycyjne kubki z białej porcelany wykonane bez zbędnych zdobień z pewnością docenią miłośnicy powolnego popijania herbaty w domowym zaciszu. Fanatyków stylu retro zaskoczą kubki nawiązujące do czasów nie tak dawno minionych i choć ciężko się do tego przyznać, przeniosą nas do najlepszych wspomnień z czasów dzieciństwa. Przecież właśnie w takich kubkach piliśmy jedyną dostępną wtedy herbatę w granulkach. Żeby nie było nudy, znajdą się kubki o dość fantazyjnych zdobieniach i dużo żywszych, mniej "oficjalnych" kolorach niż tradycyjna i dystyngowana biel. A to przecież nie wszystko. Świat porcelanowych kubków jest równie atrakcyjny i barwny jak fascynujący świat herbat. Warto spróbować każdej z nich. A może i każdej z innego rodzaju kubka? Jak widać mamy sporo możliwości aby ucieszyć miłośników herbaty. I nic w tym dziwnego, przecież picie herbaty to zaszczyt, tradycja i czysta przyjemność.