Walka z przeziębieniem - domowe sposoby gwarancją powodzenia

04 / 11 / 2016

Dni coraz chłodniejsze, a wokół wszyscy kichają. Jak bronić swój organizm przed zachorowaniem? Co zrobić, aby szybko i skutecznie załagodzić pierwsze objawy? Zamiast garściami połykać tabletki, sprawdź co znajdziesz w swoim domu.

Od zawsze wiadomo, że najlepsze metody na walkę z chorobą znają masze babcie. To właśnie bazowanie na naturalnych produktach jest najskuteczniejsze, o ile wiemy jak je wykorzystać. Przeczytaj o kilku sprawdzonych sposobach. 

Kiedy męczy Cię suchy kaszel najlepszy napar z prawoślazu i lukrecji.
W każdym sklepie zielarskim kupisz paczkę korzenia z prawoślazu i lukrecji. Wystarczy je wymieszać i zalać 1/3 szklanki wrzątku. Picie naparu 3 razy dziennie załagodzi kaszel i przyniesie ulgę.

Syrop z czosnku na przeziębienie i mokry kaszel.
Kilka ząbków czosnku znajdzie się w każdej kuchni. Zmiażdż je i zalej sokiem z dwóch cytryn z dodatkiem niewielkiej ilości przegotowanej wody. Gotowe, przygotowanie zajmuje kilka chwil, a syrop przyjmowany kilka razy dziennie potrafi zdziałać cuda.


Chrypa i ból - na pewno pomoże płukanie gardła.
Stary sprawdzony sposób to roztwór z soli i gorącej wody. Po ostygnięciu taka taką mieszanką należy płukać gardło kilka razy dziennie. Słony smak wody jest wyczulany, ale skuteczność gwarantowana. Jeśli wolisz ziołowe płukanki, zastosuj parzony rumianek, on również przyniesie ulgę.

Inhalacja na udrożnienie nosa i pozbycie się kataru.
Do wrzątku wystarczy dodać kilka kropel olejku eterycznego np. z sosny, lawendy lub mięty. Pochyl głowę nad parą i przykryj ręcznikiem, aby para nie uciekała na zewnątrz. Oddychaj głęboko przez nos przez około 5 minut.

Malinowo-ziołowa mikstura zwalczy gorączkę.
W sklepie zielarskim znajdziesz korzeń babki lancetowatej oraz kwiaty czarnego bzu. Zmieszaj ze sobą po 2 łyżeczki i zalej wrzątkiem. Przykryty napar odstaw na 15 minut. Przecedź i dolej 1/3 szklanki soku malinowego. Mieszanka gotowa, należy pić ją 3 razy dziennie po 1/3 szklanki najlepiej po posiłku. 

Coraz chętniej sięgamy po naturalne metody leczenia. Warto znać kilka sprawdzonych receptur, a w okresie jesiennym być szczególnie czujnym. Bo jak mówi znane powiedzenie zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć.