Podobne

Butelki na oliwę

Butelka na oliwę - śródziemnomorskie smaki

Coraz częściej w polskich domach możemy delektować się potrawami, które najczęściej kojarzą nam się z Półwyspem Apenińskim, Grecją lub Hiszpanią. Ich smak zapewnia wiele różnych składników, do których potrzeba niezbędnych akcesoriów. Butelka na oliwę jest bez wątpienia jednym z nich. Znakomicie komponuje się w każdej przestrzeni kuchennej, ponieważ bardzo duża liczba domowych kucharzy chętnie sięga właśnie po oliwę jako podkład pod gotowanie i smażenie składników. Warto również zwrócić uwagę na możliwość dobrania jej pod swoje własne potrzeby. Butelka na oliwę wyróżnia się od tej kupionej w sklepie tym, że sami możemy wrzucić do niej nasze ulubione zioła. Dzięki temu smak wszystkich przygotowywanych przez nas potraw będzie jeszcze lepszy, niż kiedykolwiek wcześniej.

Butelki na oliwę - połączenie zalet drewna i szkła

Butelki na oliwę powinny cechować się klasycznym, aczkolwiek oryginalnym wyglądem. Można to osiągnąć poprzez połączenie dwóch czynników. Najpierw trzeba zastanowić się nad właściwym designem, dzięki któremu pozornie mało istotny dodatek staje się integralną częścią całego wystroju kuchni. W połączeniu z solidną konstrukcją świetnie sprawdzi się w każdym wnętrzu, nie tylko do użytku prywatnego. Oczywiście drugim czynnikiem jest postawienie na właściwe materiały. Do oliwy pod kątem samego wystroju świetnie pasuje drewno, które jednak w stałym kontakcie traci swoje właściwości. Dlatego też butelki na oliwę stanowią połączenie dwóch materiałów. Cała konstrukcja wykonana jest z jasnego szkła oraz stali nierdzewnej. Klasyczny wygląd zostaje zachowany dzięki wykorzystaniu drewna, na przykład jesionowego lub dębowego, w postaci korka. Nie jest on poddawany żadnym chemicznym procesom, co pozwala na swobodny kontakt z żywnością.

Butelka na oliwę z dozownikiem - definicja funkcjonalności

Przy okazji przelewania jakichkolwiek płynów do innych naczyń mamy te same problemy, które powtarzają się z niesamowitą regularnością. Lepkie lub tłuste plamy pozostające na blacie stanowią zmorę wszystkich domowych szefów kuchni. Na szczęście wśród akcesoriów kuchennych może pojawić się butelka na oliwę z dozownikiem. Zdecydowanie ułatwi ona przygotowywanie każdego posiłku. Jej zalety nie kończą się na ułatwionym utrzymywaniu kulinarnego królestwa w czystości. Butelka na oliwę z dozownikiem pozwala na znacznie bardziej dokładne odmierzenie ilości tłuszczu przeznaczonego do gotowania. Dzięki temu "jedna łyżka stołowa oliwy" może zastąpić metodę "na oko".