• z 2
  • z 2

Patelnie do pancakes

Kuchnia amerykańska często kojarzona jest przede wszystkim z tłustymi potrawami jak hamburgery, hot-dogi czy frytki. Są to fast foody popularne na całym świecie, jednak Amerykanie cenią sobie również wspaniały słodki smak popularnych pancakes!

Pancakes czyli, potocznie zwane w Polsce, naleśniki nie są jednak takie same jak tradycyjne naleśniki, które znamy z naszych rodzinnych domów. Różni je przede wszystkim rozmiar. W celu przygotowania pancakes do ciasta, z którego są tworzone placki należy dodać proszku do pieczenia. Zabieg ten pozwala uzyskać puszystą konsystencję placka, przez co pancakes rosną, a ich grubość może osiągnąć na 1 cm. Średnica takich słodkich placuszków może sięgać nawet do 10 centymetrów. 

Do przygotowania pancakes warto zastosować odpowiednią patelnie. Patelnie do pancakes są bardzo różne. Wiele z nich posiada specjalnie wyżłobione foremki, do których wystarczy wlać przygotowane ciasto, a nasze naleśniki będą miały już odpowiedni kształt. Panowie, którzy chcą zaskoczyć swoje panie słodkim śniadaniem do łóżka powinni przyjrzeć się patelniom, które posiadają foremkę w kształcie serca! Takie słodkie śniadanie na pewno sprawi, że wasza dama zacznie dzień z uśmiechem na ustach, a przede wszystkim solidną dawką energii, którą oferują pancakes! 

Patelnie do pancakes są wytwarzane z różnych materiałów. Osoby nieprzepadające za patelniami teflonowymi z łatwością znajdą alternatywę w postaci patelni żeliwnych, czy takich, które pokryte są warstwą ceramiczną. Patelnia do pancakes może być wykorzystana również do smażenia np. jajek. Zastosowań patelni jest wiele, a jej możliwości zależą jedynie od wyobraźni kucharza.
Patelnia do pancakes będzie dobrym pomysłem aby powiększyć swój sprzęt do kuchni. Nada się również na prezent dla osoby, która z chęcią przyrządza słodkości.

Wysokiej jakości patelnia do pancakes

Kto nie uwielbia pancakes? W końcu te puszyste, amerykańskie naleśniki podbiły cały świat. Wszystko dzięki niepowtarzalnemu smakowi i temu, iż pancakes łączyć można z tak wieloma rzeczami. Świetnie smakują, zarówno z nutellą, marmoladą, jak i ze świeżymi owocami i miodem. Niemniej jednak, aby przygotować wysokiej jakości pancakes, bez dwóch zdań przyda się profesjonalna patelnia do pancakes. W ten sposób ich wykonanie będzie o wiele prostsze, a naleśniczki zawsze wyjdą idealne.

Jakie patelnie do pancakes można wyróżnić?

Obecnie na rynku znaleźć można naprawdę przeróżne patelnie do pancakes, które świetnie spełnią swoją rolę. Z całą pewnością najwygodniejszym rodzajem jest ten, który posiada wyżłobione foremki, w które po prostu wystarczy wlać przygotowane wcześniej ciasto. Te foremki posiadają już odpowiednią głębokość i średnicę, a więc zapełniając je, można mieć już pewność, że naleśniki typu pancakes wyjdą idealnie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie również z tego względu, że każdy pancake będzie miał taki sam kształt, a więc całość prezentować się będzie bardzo estetycznie.

Z czego powinna być wykonana odpowiednia patelnia do pankejków?

Kolejną ważną kwestią jest także wykonanie takiej patelni. Z czego powinna być wykonana wysokiej jakości patelnia do pankejków? Również w tej kwestii istnieje wolny wybór. Naturalnie w ofercie jak najbardziej znaleźć można patelnie, które wykonane są z teflonu, który zapobiega przyleganiu i usprawnia smażenie, ale oprócz tego również cięższe patelnie żeliwne, oraz patelnie ceramiczne, które także posiadają wygładzoną powłokę, która zapobiega przywieraniu. Dużym plusem jest również to, że patelnia do pankejków może zostać wykorzystana także do tworzenia różnych dań, na przykład do smażenia jajek.

Patelnia do pancakes - kwadratowa czy okrągła?

Jaka patelnia do pancakes będzie najlepszym rozwiązaniem? Do wyboru pozostaje między innymi opcja kwadratowa, oraz opcja okrągła, niczym klasyczna patelnia. Tutaj od razu należy zaznaczyć, że w dużej mierze z punktu widzenia smażenia tych naleśników, różnica jest niewielka. Warto więc wybrać po prostu model, który będzie najpraktyczniejszy w danej kuchni. Patelnie kwadratowe, które przeznaczone są właśnie do smażenia pankejków, oczywiście posiadają okrągłe wgłębienia, w które wlewa się przygotowane ciasto. Ciekawym wyborem będą też modele z odczepianą rączką. Dzięki temu taka patelnia sprawdzi się również podczas pieczenia, bądź chłodzenia.