Podobne

Siekacze do cebuli

Cebula jest warzywem niezwykle kłopotliwym. Chociaż jej rola w wielu potrawach jest nieoceniona, na palcach jednej ręki można policzyć osoby, które nie ronią łez podczas krojenia jej na drobne kawałki. Ponadto, przy próbie krojenia cebuli w kostkę, mogą pojawić się trudności, ponieważ w pewnym etapie cebula zaczyna się ślizgać. Nie każdy jest zawodowym kucharzem, a krojenie cebuli nie jest rzeczą najprostszą, zwłaszcza jeżeli chodzi o krojenie w kostkę. Chcąc pomóc sobie w przygotowywaniu dań z cebulą warto zakupić siekacz do cebuli.

Siekacze do cebuli są najczęściej urządzeniami elektrycznymi, które przeznaczone są do krojenia warzyw, najczęściej cebuli. Siekacze te nadają się do krojenia warzyw i owoców, czy nawet do rozdrabniania ziół. W zależności od modelu, mogą mieć różne dodatkowe funkcje, jak np. mieszanie sałatek.  Komora, do której ładowane są warzywa jest wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które nie reaguje w kontakcie z żywnością. W ten sposób użytkownicy mają pewność, iż produkt jest bezpieczny dla zdrowia. Wykonane ze stali nierdzewnej ostrzą w prosty i szybki sposób kroją warzywa na mniejsze kawałki. 

W przypadku siekaczy do cebuli, można znaleźć również modele ręczne. W tym wypadku cebulę kładzie się na przygotowanej tarce, a następnie przeciska ręcznie. Poszatkowana cebula spada prosto do plastikowego pojemniczka, który również jest bezpieczny w kontakcie z żywnością. Można znaleźć również ręczne siekacze do cebuli, które obsługuje się odpowiednią korbką. W ten sposób napędza się ostrza, które szatkują warzywa.

Elektryczne siekacze do cebuli nie są stosowane jedynie do siekania cebuli. Taki sprzęt do kuchni można wykorzystać do przygotowania sosów, marynat, a nawet gotowych surówek. Niektóre modele posiadają opcje przyrządzania koktajlów owocowych. Urządzenia te są objęte najczęściej kilkuletnią gwarancją producenta.