• z 12
  • z 12

Termosy na kawę

Termosy do kawy – na zimne lub ciepłe dni

Potrzebujesz kubka gorącej kawy w podróży? A może nie chcesz, by Twoje ulubione flat white zbyt szybko wystygło w czasie pracy, nie tylko za biurkiem? W takich chwilach najczęstszy wybór stanowi termos do kawy, ewentualnie butelka termiczna lub termokubek. Wszystkie te produkty są w stanie utrzymać odpowiednią temperaturę napoju, niezależnie od tego, czy marzysz o gorącej kawie w zimowe dni, czy chłodnej frappe – w pełnym słońcu. Zarówno wysokojakościowe kubki ze stali nierdzewnej, jak i butelki termiczne z zaparzaczem oraz klastyczne termosy znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

 

Termos na kawę – jak działa?

W rzeczywistości jest to dość proste – termosy wykonane są ze szkła lub stali nierdzewnej i posiadają dwie ścianki. 

Pomiędzy ścianą zewnętrzną i wewnętrzną znajduje się próżnia, która gwarantuje podtrzymanie właściwej temperatury wewnątrz. Aby w pełni móc cieszyć się gorącym bądź chłodnym napojem, warto wpierw termos na kawę opłukać zimną lub ciepłą wodą – tuż przed jego napełnieniem. Ponadto dzięki temu unikniesz nagłych skoków temperatury. To ważne, ponieważ zjawisko to mogłoby uszkodzić termos bądź kubek, jeśli wykonany został ze stali nierdzewnej lub szkła. 

 

Jak dbać o termos do kawy?

Większą część dostępnych na naszej stronie internetowej termosów stanowią nowoczesne termosy do kawy, które możesz czyścić w zmywarce. Jeśli zdarzy się, że Twój termos do kawy oddawać będzie nieprzyjemny zapach – na przykład po długotrwałej przerwie w użytkowaniu, po sezonie zimowym – z łatwością pozbędziesz się go z pomocą soli kuchennej bądź proszku do pieczenia, rozpuszczonych w gorącej wodzie. Pamiętaj również, by przy każdym użyciu, tuż po napełnieniu termosu, odczekać chwilkę przed jego zamknięciem. Dzięki temu nie będziesz mieć problemu z otwarciem – jeśli zdecydujesz się na klasyczny termos z pokrywką.

 

Wysokiej jakości termosy na kawę w sklepie Nakrywamy

Co wyróżnia dostępną w naszym sklepie ofertę termosów i kubków termicznych? Nie tylko różnorodny wybór wielkości, pojemności czy stylu, ale przede wszystkim wysoka jakość, którą zapewniają najlepsi producenci na rynku. Współpracujemy jedynie z renomowanymi i cenionymi markami takimi jak Ambition, Tadar czy KönigHOFFER – aby oferowane termosy na kawę spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Sprawdź już dziś naszą pełną ofertę i wybierz termos dostosowany do swoich preferencji; smukłe i eleganckie, a może kolorowe i oryginalne...? Wierzymy, że niezależnie od tego, który z nich wybierzesz – będzie Ci służył przez długi czas i sprawdzi się w każdej sytuacji.