• z 12
  • z 12

Talerze obiadowe

Ze względu na doskonałą jakość produkcyjną oraz niebanalne walory estetyczne, pojedyncze elementy zastaw stołowych są idealnym uzupełnieniem każdej eleganckiej jadalni. W ofercie znajdują się talerze, wykonane przez producentów polskich oraz zagranicznych, którzy pozytywnie wyróżniają się na rynku. Prezentowane talerze posiadają bardzo zróżnicowaną oraz interesującą stylistykę, dzięki czemu ich wybór jest niezwykle szeroki. Pozwala on na skompletowanie idealnego oraz perfekcyjnie dopasowanego do klimatu kuchni i pozostałych części wyposażenia zestawu.

Obok standardowych, okrągłych talerzy płytkich, w ofercie znajdują się również komplety kwadratowe, a także modele posiadające nieregularne i oryginalne kształty. Szczególną uwagę przykuwają zdobienia -  począwszy od drobnych ornamentów i akcentów wykończeniowych, a skończywszy na dominujących motywach roślinnych i intrygujących wzorach talerzy. Swoje zastosowanie talerze płytkie znajdują zarówno przy codziennych obiadach, jak i w trakcie uroczystości rodzinnych lub firmowych. Wiele zestawów z powodzeniem nadają się do użytku komercyjnego, w lokalach gastronomicznych i miejscach oficjalnych.

Porcelana i inne materiały, z których wykonane są prezentowane zestawy talerzy płaskich, odznaczają się najwyższą jakością. Skupiają one na sobie uwagę nie tylko miłośników dobrego jedzenia, ale również fascynatów dobrego gustu i ogólnej elegancji. Zarówno najznakomitsze dania, jak i najprostsze przystawki, mają szansę doskonale się w ten sposób zaprezentować. Oprócz kilkuosobowych zestawów w ofercie znajdują się również pojedyncze, talerze płytkie sprzedawane na sztuki. Dzięki temu zakupiona może zostać dowolna ich ilość, bez konieczności wyboru całego kompletu. Posiadają one zróżnicowane rozmiary oraz wiele ciekawych krojów, dzięki czemu są w stanie trafić we wszystkie gusta i upodobania.

Talerze płytkie - niezbędne w każdym domu

Śniadanie, obiad, kolacja, podwieczorek, okazjonalne podjadanie w środku dnia. Talerze płytkie w naszych mieszkaniach widziały już wiele potraw świata i są niezwykle często używane. Właściwie każdy posiłek można z ich niebagatelną pomocą spożywać, może poza zupami oraz płatkami z mlekiem lub jogurtem na śniadanie. Kanapki przed wyjściem do pracy? Jak najbardziej. Ulubiony kotlet schabowy wedle przepisu babci? Z całą pewnością. Kuchnia śródziemnomorska oparta w dużej mierze na ryżu, makaronie oraz owocach morza? Bez problemu. Jak widać, talerze płytkie znakomicie sprawdzą się o każdej porze dnia i nocy. Wiele z nich dostępnych jest w zestawach po kilka lub kilkanaście sztuk. Dzięki temu będą się one perfekcyjnie komponować z pozostałymi częściami zastawy nie tylko na stole, ale także przy przechowywaniu w szafkach.

W jakim kształcie wybrać płytki talerz?

Płytki talerz należy do bardzo istotnej części wystroju. Niezależnie od tego gdzie spożywamy posiłki - kuchnia, jadalnia, salon, a coraz częściej nawet sypialnia - powinniśmy także dostosować jego wygląd do całego otoczenia, lub do naszych własnych przekonań odnośnie wystroju. Oczywiście można wybrać wiele rozwiązań kolorystycznych. Najczęściej w domach i mieszkaniach znajdujemy białą zastawę stołową, ale takie barwy jak zieleń, szarość a nawet czerń na stołach także nie powinny nikogo zaskakiwać. Płytki talerz może także wyróżniać się kształtem! Chociaż przyjęło się, że niezależnie od wielkości i przeznaczenia wybieramy okrągłe talerze, to także inne warianty są dostępne. Bardzo dużą popularnością cieszą się kwadratowe naczynia, które nie tylko dają wnętrzu oryginalnego sznytu, ale także ułatwiają przechowywanie w szafkach i zmywarce.

Talerz płytki - gwarancja jakości

Z jakich materiałów powinien być wykonany talerz płytki? Pierwsza myśl to bez wątpienia porcelana. Wynika to z możliwości wykorzystania jej zarówno na co dzień, jak również przy okazji wszelkiego rodzaju oficjalnych i nieoficjalnych uroczystości. Nie można również zapomnieć o jej wytrzymałości na zarysowania oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Talerz płytki wykonany z porcelany będzie świetnie komponować się na każdym stole. A co z funkcjonalnością? wielokrotnie przecież nie mamy zbyt wiele czasu na przygotowanie posiłków lub utrzymywanie naszych naczyń w czystości. Oczywiście większość talerzy może znaleźć się w mikrofalówce oraz w zmywarce. Do wytrzymałości i wyglądu dochodzi łatwość i komfort użytkowania.