• z 5
  • z 5

Noże do owoców

Nóż do owoców, czyli podstawowy element wyposażenia każdej kuchni

Zazwyczaj to właśnie obieranie bądź krojenie owoców sprawia nam niekiedy sporo problemów. Dlaczego? Wszystko uzależnione jest od struktury danego przysmaku. W końcu jedne owoce mają twardą skórkę, inne miększą. Do tego kwestia miąższu lub jego braku. Sama konsystencja oraz kształt mają tutaj ogromne znaczenie. Warto więc postawić na dobry nóż do owoców, który sprosta wszelkim wyzwaniom. Czasami zwykły nóż nie wystarczy, a wręcz utrudnia. Zachęcamy więc, aby wykorzystać dedykowane i sprawdzone rozwiązania. Idealne obranie jabłek, pomarańczy, melona bądź arbuza nie będzie już kłopotliwe. Sam proces okaże się niespodziewanie przyjemny. Bierzemy jednocześnie pod uwagę artykuły jedynie znanych i renomowanych firm. Chcielibyśmy wymienić między innymi marki takie jak Gerlach, Victorinox, Westmark czy Ambition.

Jakiego typu noże do owoców znajdziesz w naszym sklepie?

Przede wszystkim takie o różnych rodzajach ostrza. Mimo małego rozmiaru dostrzeżesz je w rozmaitych wielkościach lub szerokościach. Ponadto dane ostrze może posiadać ząbki lub być ich kompletnie pozbawione. To, jakie noże do owoców zakupisz ma odbicie w Twoich potrzebach. Upewnij się, który rodzaj noża będzie stanowić dla Ciebie najlepszą opcję, a następnie zamów pożądany przez Ciebie wariant. Wtedy z pewnością nie będziesz zawiedziony, a usatysfakcjonowany nieprzerwanym użytkowaniem.

Każdy nożyk do owoców cechuje wytrzymała stal nierdzewna

Stal nierdzewna idealnie sprawdza się przy akcesoriach kuchennych i szczególnie noża. Tworzywo nie ulegnie korozji, a co za tym idzie, nie powstanie nieestetyczna rdza, która potrafi być uciążliwa. Zaprezentowany nożyk do owoców równie doskonale się czyści. Brud bardzo łatwo schodzi, co skutkuje szybszym pozmywaniem. Taki nóż będzie służył nam przez długie lata, a nie tylko przez kilka tygodni albo miesięcy. Długotrwała użyteczność produktu jest w tym przypadku bezapelacyjna.

Do tego uniwersalny i klasyczny wygląd

Większość noży odznacza się tradycyjnym wyglądem. Ostrze srebrnego koloru, które wynika z obecności stali nierdzewnej oraz czarna rękojeść. Takie zestawienie sprawia, że nożyki odnajdą się w każdym typie pomieszczenia. Jeżeli jednak szukasz czegoś odrobinę ciekawszego, znajdziesz produkty w określonych wariantach kolorystycznych. Mamy na myśli oczywiście barwną rękojeść pod postacią koloru czerwonego, pomarańczowego, zielonego czy różowego. Ostateczny wybór należy do Ciebie. Niech finalny głos mają Twoje osobiste preferencje.

Niektóre z owoców kroi się zdecydowanie ciężej niż inne. Dobrym przykładem mogą być tutaj arbuzy i melony. Są one duże i twarde, dlatego też bardzo trudno jest pokroić je przy pomocy zwykłego kuchennego noża. Wymaga to nie lada siły i umiejętności. Nawet gdy już przebijemy się przez twardą skorupkę owocu, okazuje się że bardzo ciężko jest nam nadać poszczególnym kawałkom estetyczny wygląd, pokroić je tak, by były mniej więcej podobnych rozmiarów. Istnieje jednak prosty sposób na to, by uprościć krojenie takich owoców - specjalne noże do owoców.

Jak w prosty i wygodny sposób pokroić arbuza?

Pewnie nie raz zdarzyło się Państwu zakupić w całości arbuza lub melona, a później, mając do dyspozycji jedynie zwykłe noże kuchenne, próbować pokroić ten owoc na kawałki. Mając do dyspozycji specjalne noże do obierania owoców, pokrojenie nawet dużego i twardego arbuza staje się proste. Będzie nam potrzebny do tego celu specjalny nóż do krojenia arbuzów i melonów. Taki nóż powinien posiadać wygodną, ergonomiczną rękojeść oraz odpowiednio duże, ząbkowane ostrze. Jeżeli nóż, którego będziemy używać do krojenia arbuzów będzie zbyt mały lub niewystarczająco wytrzymały, możemy sobie nie poradzić z twardym owocem. Co gorsza, używanie nieodpowiedniego noża do krojenia arbuzów może prowadzić do zniszczenia go.

Noże do owoców w ofercie sklepu Nakrywamy.pl

W ofercie sklepu Nakrywamy.pl znajdą Państwo wysokiej jakości noże do arbuzów, dzięki którym krojenie tych owoców stanie się proste i przyjemne. Oferujemy jedynie noże najwyższej jakości od renomowanych producentów. To sprawia, że nabywając w naszym sklepie produkt, mają Państwo pewność, że będą mogli korzystać z niego przez lata. Wybrany nóż przez długi czas nie stępi się i nie uszkodzi. Mogą Państwo wybrać noże w barwnych kolorach, co ożywi aranżację Państwa kuchni.