Garnki żeliwne

Uniwersalne dla wielu kuchenek

Wiele osób lubi łączenie nowoczesności z tradycją i i do kuchenek z płytą indukcyjną wybiera garnki żeliwne. Wykorzystanie doskonałej jakości materiału sprawia, że powstają garnki przyjazne dla środowiska, a także niezwykle wytrzymałe. Na stronie nakrywamy.pl znajdziemy doskonałej jakości garnki żeliwne przeznaczone do różnych zastosowań. 

Garnki żeliwne - doskonałe do gotowania i podgrzewania potraw

Żeliwne garnki posiadają grube ścianki, dzięki którym temperatura gorących dań jest dłużej utrzymywana. Dzięki temu nie ma konieczności podgrzewania potraw co 5 minut, jeśli akurat goście się trochę spóźniają. Najbardziej optymalną miękkość mięsa otrzymuje się poprzez jego duszenie. W garnach żeliwnych z pokrywką można przyrządzić mięso niezwykle miękkie i jednocześnie zachowujące swoją soczystość, dzięki optymalnemu odparowaniu wody. 

Garnki żeliwne - niemal nie do zdarcia

Zakup żeliwnych garnków jest trafionym pomysłem ze względu na ekonomiczność tego rozwiązania. Takie garnki są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego przy odpowiedniej eksploatacji można ich używać przez wiele lat. Takie garnki bardzo trudno przypalić, gdyż mają odporność na temperaturę rzędu 250 stopni Celsjusza. Dlatego są polecane dla osób, które poszukują przede wszystkim trwałości i niezawodności. Gotując codziennie obiady na dużym ogniu przy użyciu garnków emaliowanych, niestety trzeba się liczyć, że z czasem zacznie ona niszczeć. W przypadku garnków żeliwnych nie ma takiego problemu. 

Uniwersalne zastosowanie garnków żeliwnych 

Trzeba pamiętać, że takie garnki należy myć ręcznie, gdyż nie są przystosowane do mycia w zmywarce. Garnek żeliwny można dopasować kolorystycznie do barw panujących w kuchni. Dodawanie jej więcej koloru poprzez akcesoria zawsze jest bardzo pożądane. Garnki żeliwne poza kuchenkami indukcyjnymi, sprawdzą się również na kuchenkach ceramicznych, gazowych i elektrycznych. Ze względu na ich uniwersalne zastosowanie są bardzo dobrym rozwiązaniem do użytkowania w restauracyjnych kuchniach. Materiał nie odkształca się, a na jego powierzchni, przy odpowiedniej eksploatacji, nie zostają ślady użytkowania. 

Garnki żeliwne, o niewielkiej pojemności, mogą być odpowiednie do przygotowania sosów, a także duszenia warzyw czy owoców. Warto zatem uzupełnić o nie swoją kolekcję garnków. Na nakrywamy.pl można wybrać różnorodne garnki, które dopasuje się monochromatycznie bądź kontrastująco do aranżacji wnętrza kuchni. Nawet garnki, które na pierwszy rzut oka wydają się prozaicznymi akcesoriami mogą pomóc stworzyć bardziej stylową kuchnię.